Krzysiek Borek08.05.2018
Google Pay dostępne na iOS, macOS i w przeglądarkach internetowych

Od niedawna korzystam z Apple Pay, ponieważ pewnego dnia zapomniałem biletu autobusowego, a moja karta nie wspiera płatności zbliżeniowych.

Płatności mobilne działają bardzo dobrze, a Google Pay jest obecnie dostępne w Polsce i doczekało się paru nowości. Od teraz jest dostępne na iOS, macOS i w przeglądarkach internetowych.

Google Pay działa od teraz na Firefoksie, Chrome i Safari, co pozwala na płacenie za pomocą usługi Google. Po dodaniu karty na komputerze będziecie mogli jej używać w jednej ze wspomnianych przeglądarek na urządzeniach mobilnych, więc dodatkowa konfiguracja nie będzie potrzebna. Praktycznie oznacza to, że użytkownicy iOS będą mogli używać płatności mobilnych od Google, o ile wcześniej nie zaczęli używać Apple Pay.

Cieszy mnie poszerzenie możliwości usługi, ale mam wrażenie, że nadal najlepiej działa na urządzeniu mobilnym. W końcu dysponujemy wtedy aplikacją mobilną, która jest przydatniejsza niż ciągłe wchodzenie do przeglądarki internetowej i uiszczanie opłat.

Myślałem, że dostępność Google Pay na iOS jest równoważne z wydaniem dedykowanej aplikacji, ale tak nie jest, bo opłaty można robić wyłącznie wewnątrz przeglądarek internetowych. Szkoda, bo chciałem sprawdzić działanie GPay, a na to się na razie nie zanosi.

Źródło: slashgear.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek