google play

Google Play szykuje coś wielkiego – co na to konkurencja?

Google Play, jedna z największych platform dystrybucji aplikacji mobilnych na świecie, już wkrótce zostanie wzbogacona o nowe narzędzia.

Na niedawnej konferencji dla twórców aplikacji mobilnych, Google ogłosiło wprowadzenie maszynowego tłumaczenia tekstów w aplikacjach na wiele języków. Dzięki temu nowemu narzędziu, twórcy aplikacji będą mogli łatwiej dotrzeć do nowych klientów na całym świecie, bez konieczności korzystania z zewnętrznych firm tłumaczących lub zatrudniania specjalistów do tego celu.

Narzędzie to będzie dostępne dla użytkowników Konsoli Play, służącej do dodawania aplikacji do sklepu Google Play. Początkowo tłumaczenie będzie możliwe na 7 różnych języków, w tym m.in. francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski, japoński, chiński oraz indonezyjski. W przyszłości planowane jest dodanie większej liczby języków, w tym możliwe że także języka polskiego.

Google Play szykuje coś wielkiego - co na to konkurencja? ciekawostki zmiany w Google play, Google Play, co nowego w Google play  Google Play, jedna z największych platform dystrybucji aplikacji mobilnych na świecie, już wkrótce zostanie wzbogacona o nowe narzędzia. GooglePlay

Nowe narzędzie do tłumaczenia będzie w pełni darmowe, ale większość twórców będzie musiała jeszcze poczekać na jego pełną funkcjonalność, ponieważ narzędzie aktualnie przechodzi testy beta. Jednakże, już teraz deweloperzy mogą zacząć planować swoje strategie ekspansji na rynki zagraniczne, biorąc pod uwagę możliwość maszynowego tłumaczenia ich aplikacji na wiele języków.

Dla Google Play, wprowadzenie nowego narzędzia do tłumaczenia jest bardzo ważnym krokiem w kierunku umacniania swojej pozycji jako jednej z największych i najbardziej uniwersalnych platform dystrybucji aplikacji mobilnych na świecie. To również oznacza, że użytkownicy Google Play będą mieli łatwiejszy dostęp do aplikacji w swoim ojczystym języku, co z kolei może zachęcić ich do korzystania z platformy i pobierania coraz większej liczby aplikacji.

Wprowadzenie maszynowego tłumaczenia do Google Play jest z pewnością dobrym posunięciem dla deweloperów, którzy chcą zwiększyć swoją widoczność na globalnym rynku aplikacji mobilnych. Jednocześnie, dla użytkowników Google Play oznacza to dostęp do większej liczby aplikacji w ich ojczystym języku, co z kolei może przyciągać nowych użytkowników do platformy. Zmiana ta może mieć znaczny wpływ na cały rynek aplikacji mobilnych, dlatego z niecierpliwością czekamy na jej pełną implementację i przetestowanie w praktyce.

A co Wy o tym myślicie? Dajcie znać koniecznie w komentarzach.

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top