Google

Google przeniesie produkcję smartfonów do Wietnamu

Google planuje właśnie przeniesienie produkcji smartfonów z Chin do Wietnamu. Jednak nie nastąpi to z dnia na dzień, ponieważ w Wietnamie będzie produkowany wyłącznie Pixel 3a.

Produkcja Pixeli 3a ma zostać przeniesiona do Wietnamu jeszcze w tym roku, na chwilę przed jego końcem. Wszystko z powodu tarć między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Google przeniesie produkcję smartfonów do Wietnamu ciekawostki Wietnam, Produkcja, Pixel 3a, Google, Android  Google planuje właśnie przeniesienie produkcji smartfonów z Chin do Wietnamu. Jednak nie nastąpi to z dnia na dzień, ponieważ w Wietnamie będzie produkowany wyłącznie Pixel 3a. Pixel 3a back on table 1340x754 622x350

Niebawem może się okazać, że gigant z Mountain View całkowicie zakończy sprzedaż swoich produktów w Chinach, zaczynając od smartfonów, a kończąc na głośnikach pokroju Google Home mini.

Inteligentne głośniki miałyby być produkowane na terenie Tajlandii, choć to wcale nie oznacza, że producent całkowicie zrezygnuje z Chin.

W tym roku Google dostarczy od 8 do 10 milionów smartfonów, co w porównaniu z ubiegłym rokiem daje praktycznie dwukrotną przebitkę. To zasługa smartfona Pixel 3a, który został niedawno wprowadzony do sprzedaży i jest zdecydowanie tańszy od flagowych modeli.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry