Google przygotowuje przydatną aktualizację Chrome. Ale jest haczyk - będzie więcej reklam ciekawostki Google Chrome 99  Firma Google wydała nową wersję beta swojej przeglądarki Chrome pod numerem 99. Zawiera ona kilka głównych ulepszeń i poprawek. Zostało to zgłoszone na programistów XDA. chrome 1 1300x700

Google przygotowuje przydatną aktualizację Chrome. Ale jest haczyk – będzie więcej reklam

Firma Google wydała nową wersję beta swojej przeglądarki Chrome pod numerem 99. Zawiera ona kilka głównych ulepszeń i poprawek. Zostało to zgłoszone na programistów XDA.

Według źródła w Google Chrome 99 zmieni się przede wszystkim dostęp do plików do pobrania. Teraz lista pobrań jest ukryta w menu kontekstowym i nie jest to zbyt wygodne. Jedynym sposobem na jej szybkie otwarcie jest nauczenie się odpowiedniego skrótu klawiaturowego. Jednak począwszy od wersji 99, Google przeniesie ikonę pobierania bezpośrednio do górnego menu, podobnie jak w Microsoft Edge i Apple Safari.

Google przygotowuje przydatną aktualizację Chrome. Ale jest haczyk - będzie więcej reklam ciekawostki Google Chrome 99  Firma Google wydała nową wersję beta swojej przeglądarki Chrome pod numerem 99. Zawiera ona kilka głównych ulepszeń i poprawek. Zostało to zgłoszone na programistów XDA. chrome 1

Kolejna zmiana dotyczy API pisma ręcznego. W nadchodzącym wydaniu Chrome zapewni programistom własny ujednolicony standardowy interfejs API do rysowania odręcznego i robienia notatek, dzięki czemu ta funkcja będzie jeszcze lepsza.  Aplikacje internetowe zyskają też większą „swobodę” w dostosowywaniu strony swojego zasobu. Deweloperzy będą mogli określić dowolny kolor „nocnego motywu” witryny, co urozmaici jej wygląd.

Ale są też złe wieści. Oprócz aktualizacji wymienionych powyżej Google Chrome 99 zostanie zmieniony w standardy blokowania reklam. Począwszy od wersji 99, firma zabroni zewnętrznym blokerom korzystania z Manifest V2 i zmusi ich do masowej migracji do Manifest V3.

Eksperci twierdzą, że ten krok znacznie pogorszy jakość blokowania reklam, ponieważ V3 jest mniej skuteczny, a co za tym idzie bardziej opłacalny dla samego Google. W wyniku tej migracji programy do blokowania reklam będą pomijać więcej reklam niż teraz. Źródło zauważa, że korzystanie z Manifest V2 będzie możliwe do końca 2022 roku.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top