Google testuje Androida N na Nexusie 5 i 7 (2013) ciekawostki nexus 7, nexus 5, Nexus, andorid N  Nexus 5 nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych smartfonów z czystym Androidem, pomimo prawie 3 lat od swojej premiery. Największym problemem jego użytkowników jest brak kompatybilności z najnowszą dystrybucją Androida (N), choć jest światełko w tunelu na uzyskanie nowej wersji. andoridn

Google testuje Androida N na Nexusie 5 i 7 (2013)

Nexus 5 nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych smartfonów z czystym Androidem, pomimo prawie 3 lat od swojej premiery. Największym problemem jego użytkowników jest brak kompatybilności z najnowszą dystrybucją Androida (N), choć jest światełko w tunelu na uzyskanie nowej wersji.

Portal Bleg.com zauważył, że Google prowadzi testy wersji rozwojowej Androida N dla Nexusa 5 i 7 (2013), kod źródłowy dla N5 związany z najnowszym Androidem został zauważony w repozytoriach Google z nazwą kodową ?hammerhead? (Nexus 5).

W szczególności, niektóre pliki zostały oznaczone jako ?android – n – preview – 1″. Zresztą podobnie jest z obydwoma wariantami tabletu Nexus 7, więc aktualizacja powinna być przygotowana dla wariantu z WiFi i LTE.

Google testuje Androida N na Nexusie 5 i 7 (2013) ciekawostki nexus 7, nexus 5, Nexus, andorid N  Nexus 5 nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych smartfonów z czystym Androidem, pomimo prawie 3 lat od swojej premiery. Największym problemem jego użytkowników jest brak kompatybilności z najnowszą dystrybucją Androida (N), choć jest światełko w tunelu na uzyskanie nowej wersji. google now nexus 5 1280x720

Warto wspomnieć, że to oznaczenie widnieje przy wszystkich kompatybilnych obecnie urządzeniach z serii Nexus. Nie widnieje jedynie w przypadku Nexusa 4 i 7 (2012), więc one na pewno oficjalnie nie otrzymają aktualizacji.

Nie zdziwię się, jeżeli prace nad oprogramowaniem dla nieco starszych modeli są prowadzone, tym bardziej że użytkownicy byliby zaskoczeni takim obrotem sytuacji. Z jednej strony to może być prawda lub jedynie pobożne życzenie, które może się nie spełnić.

Ciekawy jest jednak fakt, że Nexus 4 nie był na oficjalnej liście kompatybilnych z Androidem 5.0 Lollipop urządzeń, a aktualizację dostał. Być może tym razem będzie podobnie, choć to może być jedynie dzieło przypadku.

Podejrzewam, że prowadzone przez Google testy mają na celu sprawdzenie działania systemu operacyjnego na starszym sprzęcie bez udostępniania użytkownikom aktualizacji. Powód może być inny, ale obecnie nic o nim nie wiemy.

Użytkownicy starszych Nexusów nie powinni popadać w hurraoptymizm, ponieważ aktualizacja może się w ogóle nie pojawić, więc osobiście nie nastawiałbym się na oczekiwanie. Być może więcej informacji poznamy bliżej oficjalnej premiery i dystrybucji Androida N.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry