youtube

Google zablokowało “tanie” subskrypcje YouTube Premium

YouTube to  platforma numer jeden na świecie, działającą w modelu freemium. Użytkownicy mogą oglądać filmy za darmo, ale muszą znosić reklamy.

Dla tych, którzy chcą oglądać treści bez przerw, dostępna jest płatna subskrypcja YouTube Premium, która eliminuje reklamy i oferuje dodatkowe funkcje. Od pewnego czasu YouTube prowadzi aktywną walkę z użytkownikami blokującymi reklamy oraz z tymi, którzy starają się uzyskać subskrypcję Premium po niższych cenach.

YouTube od lat stara się ograniczyć używanie programów blokujących reklamy, między innymi zamykając projekt Vanced i rozważając wprowadzenie reklam po stronie serwera. W niektórych krajach jednak YouTube nie może emitować reklam z powodu przepisów prawnych. W takich przypadkach użytkownicy zaczęli korzystać z VPN, aby zmienić swoją lokalizację i ominąć reklamy bez konieczności używania adblocków. Ta sama metoda była stosowana przez osoby, które chciały uzyskać tańszą subskrypcję YouTube Premium.

Google zablokowało "tanie" subskrypcje YouTube Premium pozostale, ciekawostki zmiana lokalizacji, YouTube Vanced, youtube premium, Youtube, VPN do YouTube, vpn, tańsze subskrypcje, subskrypcja premium, subskrypcja, reklamy, regionalne ceny, ochrona przychodów, lokalna karta płatnicza, Google, Blokowanie Reklam, adresy IP  YouTube to  platforma numer jeden na świecie, działającą w modelu freemium. Użytkownicy mogą oglądać filmy za darmo, ale muszą znosić reklamy. YouTube

Różnice w cenach subskrypcji w zależności od regionu skłoniły niektórych widzów do korzystania z VPN, aby zmienić swoją lokalizację podczas rejestracji do YouTube Premium. Na forach takich jak Reddit, użytkownicy dzielili się swoimi doświadczeniami, informując, że metoda ta była skuteczna. Popularnymi krajami, do których użytkownicy łączyli się za pomocą VPN, były Ukraina, Turcja, Indie, Argentyna i Filipiny. Na przykład w Wielkiej Brytanii miesięczna subskrypcja Premium kosztuje 12,99 GBP, ale połączenie przez ukraiński serwer VPN pozwalało niektórym płacić jedynie 2,30 GBP miesięcznie.

Ostatnio jednak YouTube zaczęło anulować subskrypcje Premium, które zostały założone z użyciem VPN. Coraz więcej użytkowników zgłaszało na Reddicie, że ich tańsze subskrypcje zostały nagle anulowane. Jeden z użytkowników, który skontaktował się z obsługą klienta YouTube, dowiedział się, że jego subskrypcja została anulowana z powodu zmiany lokalizacji – zarejestrował się, korzystając z ukraińskiego VPN, ale później korzystał z konta w Wielkiej Brytanii. YouTube wykryło tę zmianę na podstawie różnic w adresach IP oraz sygnaturach urządzeń powiązanych z tym samym kontem Google.

Automatic Youtube Premium Cancellation?
byu/Alopez1024 inyoutube

Chociaż wielu użytkowników uważało, że płacenie niższej opłaty jest bardziej etyczne niż blokowanie reklam, ci, którym groziło zamknięcie konta, musieli wznowić subskrypcję, płacąc lokalnie. Aby zapobiec dalszemu nadużywaniu tej luki, YouTube wprowadziło wymóg używania lokalnej karty płatniczej do rejestracji w Premium. Oznacza to, że nie można już zarejestrować się do YouTube Premium w Ukrainie, korzystając z amerykańskiej karty płatniczej. Choć teoretycznie nowe zasady wydają się skuteczne, dopiero czas pokaże, jak dobrze będą działać w praktyce.

Wprowadzenie tych zmian przez YouTube ma na celu upewnienie się, że subskrybenci płacą uczciwe ceny zgodnie z ich rzeczywistą lokalizacją. Firma chce w ten sposób zapobiec obchodzeniu regionalnych różnic w cenach, które są ustalane na podstawie lokalnych warunków rynkowych.

Z jednej strony jest to zrozumiałe działanie mające na celu ochronę przychodów firmy. Z drugiej strony użytkownicy mogą być sfrustrowani, zwłaszcza ci, którzy znaleźli sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w sposób uczciwy, choć niekonwencjonalny.

Źródło:

Średnia ocena 4.9 / 5. Gł: 170

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top