kajdanki

Grozi im nawet 20 lat więzienia za oszukanie Apple

Dwaj mężczyźni, Haotian Sun i Pengfei Xue, obaj w wieku 33 lat i pochodzący z Chin, stają w obliczu możliwości spędzenia nawet 20 lat za kratami.

Powodem jest ich udział w zuchwałym procederze, który doprowadził do oszukania jednej z największych firm technologicznych na świecie – Apple. Ich sprawa, która niedawno znalazła swój finał przed federalnym sądem, rzuciła światło na skomplikowaną aferę, w ramach której firma ta straciła miliony dolarów na rzecz wyrafinowanego oszustwa.

Schemat, który Sun i Xue wykorzystali przez okres dwóch i pół roku, opierał się na przekazywaniu do serwisu Apple sfałszowanych egzemplarzy iPhone’ów z prośbą o naprawę lub wymianę. Apple, działając zgodnie ze swoją polityką obsługi klienta, nieświadomie wymieniała te podróbki na autentyczne urządzenia. Według informacji udostępnionych przez prokuraturę, łączna liczba podrabianych telefonów przekazanych Apple przekroczyła 5000 sztuk.

Grozi im nawet 20 lat więzienia za oszukanie Apple ciekawostki więzienie, kradzież, Apple  Dwaj mężczyźni, Haotian Sun i Pengfei Xue, obaj w wieku 33 lat i pochodzący z Chin, stają w obliczu możliwości spędzenia nawet 20 lat za kratami. pudelko iphone11

Prokuratura USA podkreśla, że działania oskarżonych, realizowane we współpracy z innymi wspólnikami, miały na celu wprowadzenie w błąd pracowników Apple poprzez dostarczanie urządzeń z fałszywymi numerami seryjnymi oraz numerami IMEI. Te działania były skoncentrowane nie tylko na sklepach Apple Store, ale także na punktach obsługi autoryzowanych sprzedawców, w tym renomowanej lokalizacji Apple Store w Georgetown. Celem tego oszustwa było zadanie firmie Apple strat finansowych, które oszacowano na ponad 3 miliony dolarów.

Sprawa ta nie jest odosobniona i wpisuje się w szerszy kontekst podobnych prób oszustw, z którymi Apple musiało się zmierzyć w przeszłości. Metodyka działania oskarżonych ma wiele wspólnego z taktykami stosowanymi przez inne grupy przestępcze, co podkreśla powtarzalność takich działań oraz wyzwania, przed jakimi stoi branża technologiczna w kontekście zabezpieczania swoich procesów serwisowych.

Wyrok w sprawie Suna i Xue jest zaplanowany na 21 czerwca 2024 roku, co stanowi kolejny etap w długotrwałym procesie prawnym. Ostateczna decyzja sądu będzie miała nie tylko istotne konsekwencje dla oskarżonych, ale również może posłużyć jako przestroga dla innych, którzy rozważają podobne działania przestępcze.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top