Krzysiek Borek25.12.2017
h3lix – Jailbreak iOS 10 wydany

Przez wiele miesięcy użytkownicy urządzeń mobilnych Apple nie byli w stanie odblokować oprogramowania na aplikacje spoza App Store.

Po zamknięciu dwóch ważnych i przestarzałych źródeł z aplikacjami/wtyczkami mówiono o końcu Jailbreak. Tak się nie stało i Tihmstar wydał właśnie h3lix.

h3lix to narzędzie automatyzujące proces Jailbreaku na urządzeniach mobilnych Apple z 32 – bitowym układem scalonym. Z aplikacją mobilną kompatybilne są wszystkie urządzenia Amerykanów z 32 – bitowym układem. W skład kompatybilnych urządzeń wchodzi między innymi iPhone 5,5c, iPad 3/4. mini i wiele innych.

Narzędzie najlepiej pobrać stąd.

Sam przez wydanie Jailbreak zastanawiam się nad powrotem do iPhone’a, prawdopodobnie zdecyduje się na zakup piątki lub 5c. iOS 10.3.3 w przypadku niektórych urządzeń będzie podpisywany cały czas, więc problem z oprogramowaniem będzie można załatwić bez utraty Jailbreak.

Jak wykonać Jailbreak

  1. Pobieramy h3lix z linku powyżej.
  2. Pobieramy Cydia Impactor.
  3. Odtwarzamy oprogramowanie za pomocą iTunes. Przed operacją robimy kopię zapasową danych i dopiero przystępujemy do tej operacji.
  4. Podłączamy urządzenie do komputera i uruchamiamy Cydia Impactor.
  5. Przeciągamy i upuszczamy plik .IPA z h3lix do okna programu i postępujemy wg dalszych instrukcji.
  6. Po zainstalowaniu aplikacji i akceptacji profilu włączamy aplikację mobilną.
  7. Stukamy na przycisk “Jailbreak” i czekamy na zakończenie operacji.
  8. Po ponownym uruchomieniu waszego urządzenia obok aplikacji h3lix powinna pojawić się Cydia.

Pamiętajcie, że Jailbreak nie jest stały. W praktyce oznacza to, że musicie go uruchamiać po każdym ponownym uruchomieniu urządzenia lub rozładowaniu baterii. Na szczęście operacja jest szybka i znowu możecie wrócić do korzystania ze swoich ulubionych aplikacji i wtyczek z Cydii.

Źródło: modmy.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek