haker

Hakerzy ukradli 23 TB danych osobowych 1 miliarda ludzi w Chinach

Grupa anonimowych hakerów ogłosiła, że ​​włamała się do bazy danych szanghajskiej policji i uzyskała dostęp do danych miliarda chińskich obywateli. Atakujący chcą sprzedać 23 TB danych za 10 bitcoinów.

Według Bloomberga baza danych zawiera nazwiska, adresy, miejsca urodzenia, krajowe numery identyfikacyjne i numery telefonów mieszkańców Chin. Hakerzy dostarczyli nawet próbki danych, które zawierały raporty o przestępstwach z 1995 roku. Dziennikarze potwierdzili zasadność przynajmniej części danych kontaktując się z osobami, których numery zostały podane.

Hakerzy ukradli 23 TB danych osobowych 1 miliarda ludzi w Chinach ciekawostki haker, chiny, 23 Tb danych  Grupa anonimowych hakerów ogłosiła, że ​​włamała się do bazy danych szanghajskiej policji i uzyskała dostęp do danych miliarda chińskich obywateli. Atakujący chcą sprzedać 23 TB danych za 10 bitcoinów. haker

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób napastnicy uzyskali dostęp do policyjnej bazy danych. Uważa się, że hakerzy włamali się do firmy Aliyun zajmującej się chmurą obliczeniową Alibaba, która hostowała bazę danych. Urzędnicy Alibaba powiedzieli, że badają tę sprawę.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top