Hakerzy włamali się do Samsunga, wykradli tajne dane i opublikowali je na torrentach ciekawostki Samsung, hakerzy wlamali sie do samsunga, 190 gb danych od samsunga  Grupa hakerów LAPSU$ włamała się na serwer Samsunga i ukradła dane o łącznej objętości około 190 GB. Wcześniej ci sami hakerzy ukradli 1 TB informacji firmie NVIDIA. Samsung 1300x700

Hakerzy włamali się do Samsunga, wykradli tajne dane i opublikowali je na torrentach

Grupa hakerów LAPSU$ włamała się na serwer Samsunga i ukradła dane o łącznej objętości około 190 GB. Wcześniej ci sami hakerzy ukradli 1 TB informacji firmie NVIDIA.

Grupa zajmująca Lapsus$ udostępniła dziś ogromny zbiór poufnych danych, które rzekomo pochodzą od Samsung Electronics, południowokoreańskiego giganta zajmującego się elektroniką użytkową. Hakerzy, którzy włamali się do Samsunga ukradli łącznie aż 190 GB tajnych danych.

Jak czytamy wśród wykradzionych danych znajdują się następujące rzeczy:

  • Kod źródłowy Trusted Applet (aplet do kryptografii sprzętowej, szyfrowania binarnego i kontroli dostępu w środowisku Samsung TrustZone).
  • Algorytmy do operacji odblokowania biometrycznego, kody źródłowe programu do pobierania dla smartfonów i tabletów Samsung.
  • Poufny kod źródłowy Qualcomm.
  • Kod źródłowy dla serwerów aktywacji Samsung.
  • Kod źródłowy technologii autoryzacji i uwierzytelniania konta Samsung.

Hakerzy włamali się do Samsunga, wykradli tajne dane i opublikowali je na torrentach ciekawostki Samsung, hakerzy wlamali sie do samsunga, 190 gb danych od samsunga  Grupa hakerów LAPSU$ włamała się na serwer Samsunga i ukradła dane o łącznej objętości około 190 GB. Wcześniej ci sami hakerzy ukradli 1 TB informacji firmie NVIDIA. sams 1

Archiwum podzielone jest na trzy części, z których każda zawiera kod źródłowy dla różnych technologii Samsunga. Ten wyciek może zostać wykorzystany przez hakerów do badania bezpieczeństwa urządzeń i stworzenia narzędzi do jego obejścia.

Nie jest jasne, czy Lapsus$ kontaktowali się z południowokoreańskim gigantem w sprawie okupu, tak jak w przypadku Nvidii. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej damy Wam znać.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top