homepod

HomePod 1. generacji vs. HomePod 2. generacji: 8 różnic

Kilka dni temu, Apple oficjalnie prowadziło do swojej oferty HomePod 2. generacji. Dziś opiszemy Wam czym nowość różni się od HomePod 1. generacji.

W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje, że zbliża się nowy HomePod z większą powierzchnią dotykową. Te spekulacje rzeczywiście się sprawdziły, ale tylko częściowo.

HomePod 1. generacji vs. HomePod 2. generacji: 8 różnic

HomePod 1. generacji vs. HomePod 2. generacji: 8 różnic ciekawostki różnica pomiędzy HomePod 1 a HomePod 2, HomePod 2, Apple HomePod 2. generacji  Kilka dni temu, Apple oficjalnie prowadziło do swojej oferty HomePod 2. generacji. Dziś opiszemy Wam czym nowość różni się od HomePod 1. generacji. homepod2

01. Większa powierzchnia dotykowa

Jak się okazuje nowy HomePod wciąż ma klasyczny dotykowy ekran, który już znamy, tyle że jest większy i to naprawdę znacząco.

02. Czujnik temperatury i wilgotności

Jedną z głównych nowości w HomePod 2 jest możliwość pomiaru temperatury i wilgotności za pomocą zintegrowanego czujnika. Jest to przydatne nie tylko z punktu widzenia informacyjnego, ale także do tworzenia różnych automatyzacji, które mogą coś zrobić w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia. Może to być np. automatyczne sterowanie roletami, ogrzewaniem czy np. inteligentnymi oczyszczaczami powietrza itp. Nadmienić trzeba, że ​​czujnik temperatury i wilgotności dostępny jest również dla HomePod mini i zobaczymy, jak zacznie działać w iOS 16.3.

03. Mniej mikrofonów i głośników wysokotonowych

Nowy HomePod ma w sumie cztery mikrofony, podczas gdy jego pierwsza generacja miała sześć. Należy jednak wspomnieć, że większa liczba tak naprawdę nie odgrywa w tym przypadku roli. Nowe mikrofony są lepsze niż poprzednie, więc nie było potrzeby używania tylu z nich. Obsługują na przykład funkcję, która sprawi, że Siri usłyszy Cię z dużo większej odległości.

Oprócz mniejszej liczby mikrofonów, w nowym HomePod znajdziemy też mniej głośników wysokotonowych, a mianowicie pięć zamiast siedmiu, którymi chwaliła się pierwotna generacja. W tym przypadku przekonamy się, czy zmniejszenie liczby głośników wysokotonowych będzie miało znaczący wpływ na jakość dźwięku.

04. Układ S7

Podczas gdy HomePod pierwszej generacji miał wbudowany chip A8, który pochodził z iPhone’a 6 (Plus), jego nowa generacja ma chip oznaczony jako S7, który znamy z Apple Watch Series 7. Pierwotnie, według spekulacji, spodziewano się, że zostanie wdrożony układ S8, czyli nowszy układ „zegarkowy”, który mają Apple Watch Series 8 lub Ultra.

Należy jednak wspomnieć, że chipy S8, S7 i S6 są całkowicie identyczne pod względem specyfikacji, a różnica polega tylko na oznaczeniu, więc wdrożenie S8 nie miałoby większego wpływu. Apple twierdzi, że dźwięk nowego HomePoda będzie znacznie lepszy dzięki chipowi S7.

05. Odłączany kabel

Jeśli zdecydowałeś się usunąć kabel z oryginalnego HomePoda nie dało się tego zrobić. HomePod drugiej generacji ma już kabel zasilający, który można łatwo odłączyć, więc zawsze, gdy chcesz go odłączyć, możesz to łatwo zrobić.

06. Chip U1

Kolejnym ulepszeniem, którym może pochwalić się nowy HomePod, jest obecność ultraszerokopasmowego układu U1. Ten układ znamy już z HomePoda mini, w każdym razie oryginalny HomePod go nie miał. Dzięki układowi U1 możesz bardzo łatwo przesyłać muzykę z iPhone’a 11 i nowszych, który również ma układ U1, do HomePod, po prostu zbliżając się do jego górnej części. Ponadto nowy HomePod obsługuje również Thread, standard łączności inteligentnego domu, który umożliwia urządzeniom bezpośrednią komunikację między sobą.

07. Cena

Oryginalny HomePod został wprowadzony na rynek w 2018 roku, ale po trzech latach Apple zdecydowało się zakończyć jego sprzedaż. Wynikało to przede wszystkim z mniejszego popytu, który spowodowany był zbyt wysoką ceną. Tak więc, aby nowy HomePod przyciągnął uwagę i sprzedawał, było jasne, że Apple będzie musiało zaproponować niższą cenę i świetne ulepszenia. Cena HomePod drugiej generacji wynosi oficjalnie 299 USD, czyli o 50 USD mniej niż cena pierwszej generacji. Przecena jest więc na pewno przyjemna i znacząca, ale nie do końca wiadomo, czy Apple uda się nakłonić fanów Apple do zakupu nowego HomePoda – w końcu nowości nie jest tak dużo.

08. Lżejszy i niższy

Ostatnią różnicą między HomePod pierwszej i drugiej generacji jest waga i rozmiar. Nowy HomePod jest o około 150 gramów lżejszy, bo waży 2,34 kilograma, w porównaniu do 2,49 kilograma w przypadku oryginalnej generacji. Warto przy tym wspomnieć, że nowy HomePod jest też niższy, o jakieś pół centymetra. HomePod drugiej generacji ma 16,76 cm wysokości, podczas gdy pierwsza generacja miała 17,27 cm wysokości. Jeśli chodzi o szerokość, pozostała taka sama na poziomie 14,22 centymetra.

Co o tym sądzicie? Ktoś z Was planuje zakup nowego głośnika?

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top