HomePod mini oficjalnie zaprezentowany ciekawostki Polska, ile kosztuje HomePod mini, homepod mini, gdzie kupić homepod mini, czy homepod mini jest dostepny w polsce, Apple  Firma Apple rozszerzyła dziś swoją ofertę inteligentnych głośników i wprowadziła do oferty drugi inteligentny głośnik - HomePod mini. HomePodmini

HomePod mini oficjalnie zaprezentowany

Firma Apple rozszerzyła dziś swoją ofertę inteligentnych głośników i wprowadziła do oferty drugi inteligentny głośnik – HomePod mini.

Pierwszy inteligentny głośnik firmy Apple, zadebiutował prawie dwa lata temu, w 2018 roku. Chociaż głośnik otrzymał wiele pochwał za jakość dźwięku, kolumna nie sprzedawała się dobrze, a wszystko dlatego, że jej cena była bardzo wysoka i wynosiła 349 USD.

Wydaje się, że Apple wyciągnęło wnioski i zdecydowało się wprowadzić na rynek niedrogi inteligentny głośnik, aby zwiększyć sprzedaż swojej gamy inteligentnych głośników.

Dzisiaj Apple, podczas imprezy ?Hi, Speed?, zaprezentowało zupełnie nowy inteligentny głośnik o nazwie HomePod mini Jak sama nazwa wskazuje, jest to przystępną cenowo wersją większego i droższego HomePoda. Kolumna kosztuje zaledwie 99 USD, co stawia ją w bezpośredniej konkurencji z inteligentnymi głośnikami Amazon i Google.

HomePod mini oficjalnie zaprezentowany ciekawostki Polska, ile kosztuje HomePod mini, homepod mini, gdzie kupić homepod mini, czy homepod mini jest dostepny w polsce, Apple  Firma Apple rozszerzyła dziś swoją ofertę inteligentnych głośników i wprowadziła do oferty drugi inteligentny głośnik - HomePod mini. 1 5@2x

W przeciwieństwie do HomePod, który ma siedem głośników wysokotonowych i 4-calowy głośnik niskotonowy, HomePod mini ma pojedynczy, skierowany w dół głośnik niskotonowy, który według Apple oferuje dźwięk w zakresie 360 ??stopni. Urządzenia można ze sobą parować, aby uzyskać konfigurację dźwięku stereo.

HomePod mini oficjalnie zaprezentowany ciekawostki Polska, ile kosztuje HomePod mini, homepod mini, gdzie kupić homepod mini, czy homepod mini jest dostepny w polsce, Apple  Firma Apple rozszerzyła dziś swoją ofertę inteligentnych głośników i wprowadziła do oferty drugi inteligentny głośnik - HomePod mini. HomePodmini 1

Kształt mini jest kulisty. Głośnik ma panel dotykowy na górze, który służy do sterowania głośnością i odtwarzania multimediów. Podobnie jak duża wersja, HomePod mini jest pokryty tkaniną. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne, Space Grey i White. Ponieważ Miniak ma mniej głośników wysokotonowych i mniejszy głośnik niskotonowy w porównaniu do HomePod, jest znacznie mniejszy. Dla porównania, HomePod mini ma 3,3 cala wysokości a zwykłą wersja  aż 6,8 ??cala.

HomePod mini używa Siri firmy Apple do poleceń głosowych. Wewnątrz urządzenia znajdują się trzy mikrofony do wykrywania poleceń głosowych. Głośnik może również używać tych mikrofonów do automatycznej kalibracji dźwięku wychodzącego z głośnika, aby dopasować go do akustyki pomieszczenia. Apple nazywa to ?Computational Audio?.

HomePod mini oficjalnie zaprezentowany ciekawostki Polska, ile kosztuje HomePod mini, homepod mini, gdzie kupić homepod mini, czy homepod mini jest dostepny w polsce, Apple  Firma Apple rozszerzyła dziś swoją ofertę inteligentnych głośników i wprowadziła do oferty drugi inteligentny głośnik - HomePod mini. 1 4@2x

Pod maską HomePod mini znajduje się procesor S5, ten sam, który jest używany w Apple Watch Series 5 i Apple Watch SE. Kolumna obsługuje także Apple Music.

HomePod mini oficjalnie zaprezentowany ciekawostki Polska, ile kosztuje HomePod mini, homepod mini, gdzie kupić homepod mini, czy homepod mini jest dostepny w polsce, Apple  Firma Apple rozszerzyła dziś swoją ofertę inteligentnych głośników i wprowadziła do oferty drugi inteligentny głośnik - HomePod mini. 1@2x 5 scaled

Jeśli chodzi o łączność, inteligentny głośnik ma dwuzakresowe Wi-Fi ac z MIMO, Bluetooth v5.0 i obsługę AirPlay 2. Co ciekawe, HomePod mini jest również wyposażony w technologię UWB (Ultra Wide-band), tak samo jak nowe iPhone’y i Apple Watch. Chociaż firma nie określiła jeszcze w pełni, w jaki sposób będzie wykorzystywać technologię UWB, mówi się, że jest używana do komunikacji między inteligentnymi urządzeniami w celu zapewnienia płynnej łączności. UWB zapewnia również znacznie dokładniejsze śledzenie lokalizacji w porównaniu z Bluetooth. Oznacza to, że HomePod mini będzie w stanie dokładnie śledzić lokalizację użytkowników w domu, którzy mają urządzenia wyposażone w UWB. Apple twierdzi, że HomePod mini to centrum UWB dla wszystkich inteligentnych produktów. Warto wspomnieć, że HomePod mini pobiera energię z gniazdka ściennego, podobnie jak HomePod.

HomePod mini będzie dostępny w przedsprzedaży od 6 listopada, a sprzedaż rozpocznie się 16 listopada. Urządzenie będzie można kupić w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hongkongu, Indiach, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jak widzicie urządzenie przynajmniej narazie nie będzie dostępne w Polsce.

Więcej na temat głośnika możecie przeczytać w notce prasowej Apple – tutaj.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry