Krzysiek Borek03.02.2018
HomePod potrzebuje urządzenia z iOS 11 do pierwszej konfiguracji

HomePod trafi na półki sklepowe 9 lutego bieżącego roku, a przed jego rynkowym debiutem pojawia się coraz więcej interesujących informacji.

Jedną z nich jest wymaganie urządzenia kompatybilnego z iOS 11 do pierwszej konfiguracji głośnika.

Portal technologiczny The Verge dotarł do informacji, która mówi o wymogach oprogramowania w momencie, gdy chcemy skonfigurować głośnik po raz pierwszy. Aby to zrobić musicie mieć urządzenie mobilne Apple, które jest kompatybilne z iOS 11. Wcale mnie to nie dziwi.

Konfiguracja głośnika odbywa się wewnątrz aplikacji Dom, dzięki niej będziemy również zdolni do aktualizacji oprogramowania i dodatkowej konfiguracji.

Inteligentny głośnik Apple wspiera konfigurację opartą o bliskie położenie iPhone’a obok innego urządzenia. Dzięki temu sprzęt od razu otrzyma hasła do WiFi, konfigurację Siri i resztę ustawień ze smartfona. Sam skorzystałem z tej opcji podczas konfiguracji iPhone’a 7 zaraz po zakupie. Położyłem obok niego 6 Plusa i wszystko poza kopią zapasową udało się szybko przenieść.

Automatyczna konfiguracja używa Bluetooth od określenia odległości między dwoma urządzeniami.

Problem w tym, że Homepod nie może być używany, jako tradycyjny głośnik Blutooth, pomimo zastosowania w nim Bluetooth 5.0. W praktyce oznacza to, że subskrybenci Apple Music na Androidzie nie będą w stanie słuchać swoich ulubionych utworów. Wszystko przez brak wsparcia dla Air Play.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek