homepod 1

HomePod z ekranem coraz bliżej? Sprawdź najnowsze przecieki

W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele spekulacji na temat nowego urządzenia Apple, które ma być podobne do HomePoda, ale wyposażone w ekran.

Najnowsza wersja beta tvOS 18, przeznaczona dla programistów, zawiera nowy ukryty interfejs przystosowany do obsługi ekranu dotykowego.

Nowy interfejs tvOS 18 beta 3 – PlasterBoard

HomePod z ekranem coraz bliżej? Sprawdź najnowsze przecieki ciekawostki tvOS beta, tvOS 18, technologie apple, plotki o Apple, PlasterBoard, nowe urządzenie Apple, interfejs dotykowy, homepod z ekranem, HomePod, Apple TV, Apple  W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele spekulacji na temat nowego urządzenia Apple, które ma być podobne do HomePoda, ale wyposażone w wyświetlacz. homepod 1
źródło: 9to5mac.com

W wersji tvOS 18 beta 3 odkryto interfejs o nazwie „PlasterBoard”, który działa podobnie do SpringBoard z systemu iOS. Serwis 9to5Mac potwierdził jego istnienie poprzez analizę kodu tej wersji tvOS. Interfejs PlasterBoard zawiera ekran blokady z klawiaturą do wprowadzania hasła, przypominającą tę z iPhone’a i iPada. Na obecnym etapie rozwoju oferuje jedynie podstawowe elementy sterujące na ekranie blokady.

Kod i zachowanie interfejsu wskazują, że został zaprojektowany z myślą o ekranach dotykowych, a nie o tradycyjnych telewizorach. Nie ma obecnie możliwości zablokowania Apple TV hasłem, co sugeruje, że funkcja ta jest przeznaczona dla bardziej osobistych urządzeń.

HomePod z ekranem

HomePod z ekranem coraz bliżej? Sprawdź najnowsze przecieki ciekawostki tvOS beta, tvOS 18, technologie apple, plotki o Apple, PlasterBoard, nowe urządzenie Apple, interfejs dotykowy, homepod z ekranem, HomePod, Apple TV, Apple  W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele spekulacji na temat nowego urządzenia Apple, które ma być podobne do HomePoda, ale wyposażone w wyświetlacz. HomePod 1

W kodzie backendu odkryto wzmiankę o nowym urządzeniu o nazwie „HomeAccessory17,1”. W tej kategorii identyfikatora nie ma jeszcze żadnych produktów Apple, ale jest ona podobna do identyfikatora „AudioAccessory” używanego w HomePodach. Nowe urządzenie, podobnie jak HomePods, obsługuje system tvOS, ale opiera się na jeszcze nieogłoszonym chipie A18.

Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że Apple pracuje nad wersjami HomePoda z ekranem. Według informacji serwisu 9to5Mac, pracownicy Apple testują tvOS na iPadzie mini, aby sprawdzić, jak system działa na 8-calowym ekranie. Z raportu Bloomberga z lutego wynika, że Apple eksperymentuje z urządzeniem łączącym funkcje Apple TV i HomePoda, wyposażonym w kamerę. Działałoby to podobnie do Amazon Echo Show. Inny raport sugeruje, że nowe urządzenie będzie miało ekran, który „obraca się jak ramię robota”.

Te informacje wskazują, że Apple pracuje nad nowym HomePodem z ekranem, który będzie obsługiwał zmodyfikowaną wersję systemu tvOS, przystosowaną do ekranów dotykowych. Takie rozwiązanie pozwoliłoby użytkownikom na większą swobodę interakcji z urządzeniem bez konieczności korzystania wyłącznie z Siri oraz na oglądanie filmów bezpośrednio na urządzeniu.

Kiedy premiera?

Data premiery nowego HomePoda z ekranem dotykowym i systemem tvOS nie jest jeszcze znana. Według Bloomberga produkt może zostać zaprezentowany w 2025 roku, co wydaje się być realistycznym terminem.

Co sądzicie o takim urządzeniu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach lub na naszym koncie na X.

Źródło:
9to5mac.com

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 167

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top