Harmony OS

Huawei nie zamierza wykorzystywać własnego systemu HarmonyOS, dopóki może korzystać z Androida

Harmony OS to system operacyjny przygotowany przez Huawei, który został stworzony dla praktycznie każdego urządzenia Chińskiego producenta.

Huawei na razie nie zamierza wykorzystywać własnego systemu operacyjnego w smartfonie, dopóki może korzystać z Androida.

Huawei nie zamierza wykorzystywać własnego systemu HarmonyOS, dopóki może korzystać z Androida ciekawostki System operacyjny, SmartWatch, Huawei, Hongmeng OS, Harmony OS  Harmony OS to system operacyjny przygotowany przez Huawei, który został stworzony dla praktycznie każdego urządzenia Chińskiego producenta. huawei1 525x350

Nie wykluczone jednak, że nowy system pojawi się w inteligentnym zegarku i smart TV.

Vincenct Yang podczas niedawnej konferencji w Nowym Yorku powiedział, że nie zamierzają wchodzić w nowy ekosystem i wolą zostać przy obecnym. Właśnie dlatego smartfon z Harmony OS się na razie nie pojawi.

W tym tygodniu Huawei dostał przedłużenie współpracy z Amerykańskimi firmami technologicznymi, ale nowy system operacyjny może okazać się kluczowy. W szczególności, gdy okaże się, że Google odłączy Chińczyków od usług pokroju Map czy sklepu Play.

Warto nadmienić, że Huawei Mate 30 Pro nadal będzie działał na Androidzie.

Harmony OS bazuje na mikrokernelu tak samo jak Fuchsia OS, a to oznacza, że może być wydany na wielu różnych urządzeniach. System mógłby pojawić się w głośnikach, komputerach, tabletach, inteligentnych zegarkach i smartfonach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry