OneTech26.06.2019
iHaper – inteligentna lampka, którą z przyjemnością postawiłbym na swoim biurku

Inteligentna lampa LED iHaper to jedna z ciekawszych nowości HomeKit, która pojawiła się w ostatnim czasie w sklepie ThinkStore.

Lampa biurkowa LED iHaper to jeden z fajniejszych gadżetów kompatybilnych z HomeKit jakie widziałem w ostatnim czasie i dlatego postanowiłem napisać Wam o nim kilka zdań.

Wygląd lampki jest świetny. Co tu dużo mówić. Mi się bardzo podoba. Urządzenie jak wspomniałem wcześniej jest oczywiście kompatybilne z HomeKit, czyli możliwe jest regulowanie jasności, włączanie i wyłączanie oświetlenie za pomocą poleceń głosowych Siri lub z poziomu aplikacji. Lampka do pracy nie wymaga żadnej bramki itp. Ale to nie jest najfajniejsze.

Najfajniejszą sprawą przynajmniej dla mnie jest wbudowany w iHaper czujnik ruchu, który sprawia, że lampka może się włączać i wyłączać automatycznie, gdy wejdziemy lub wyjdziemy z pomieszczenia w którym się znajduję. Świetna sprawa!

Co ciekawe czujnik ruchu widziany jest w HomeKit jako osobne urządzenie, więc możliwe jest automatyczne uruchomienie dowolnie wybranej sceny lub automatyzacji.

Dla tych, którzy nie chcą za każdym razem sięgać po smartfon w celu zmiany intensywności światła producent na górze lampki umieścił specjalny panel dotykowy dzięki któremu możliwa jest ręczna zmiana intensywność oświetlenia.

iHaper można także podzielić na dwie części i używać w sytuacjach awaryjnych jako latarki. Fajne prawda? Poniżej zamieszczam krótkie wideo na którym możecie zobaczyć lampkę i jej działanie “na żywo”.

Na koniec warto dodać, że lampka posiada także wbudowany akumulator, który pozwala na 4h pracy bez dostępu do jakiegokolwiek zasialania.

Specyfikacja:

  • Napięcie wejściowe: DC 5V 2A
  • Moc znamionowa: 3,2 W (16 × 0,2 W / moduł LED)
  • Pojemność baterii: lampa: 2600mAh / Latarka: 800mAh
  • Żywotność diody LED: 25000 godzin
  • Waga netto: 710g
  • Główny materiał: stop aluminium, PC / ABS
  • Strumień świetlny: 80-160 Lm
  • Temperatura pracy: -10 ℃ – + 50 ℃
  • Rozmiar produktu: 487 mm × 191 mm × 430 mm

Więcej na temat tego naprawdę świetnego i niespotykanego gadżetu, a także link do sklepu znajdziecie – w tym miejscu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl