gogle1

Ile będzie kosztowało Apple wyprodukowanie gogli AR/VR?

Ile będzie kosztowało Apple wyprodukowanie gogli AR/VR? Dziś postamay się odpowiedzieć na to pytanie. Prezentacja nowości ma odbyć się na WWDC23.

Apple, globalny gigant technologiczny, nieustannie pracuje nad przekraczaniem granic innowacji. Niedawne plotki sugerują, że firma przygotowuje się do zaprezentowania swojego zestawu gogli AR/VR na WWDC (Worldwide Developers Conference) 5 czerwca.

Wstępne szacunki sugerują, że cena urządzenia dla konsumentów wyniesie około 3000 dolarów, co jest zdecydowanie wyższą kwotą, niż jakiekolwiek inne podobne urządzenia dostępne na rynku. Ale co z kosztami produkcji? Jak duża jest inwestycja Apple w tworzenie tych zaawansowanych gogli AR/VR?

Koszt produkcji gogli AR/VR firmy Apple

Ile będzie kosztowało Apple wyprodukowanie gogli AR/VR? ciekawostki wyświetlacze OLED, WWDC23, technologia, premium, Meta Quest Pro, marża zysku, koszty produkcji, konkurencja, komponenty, jakość, iPhone 14 Pro Max, innowacje, gogle AR/VR, cena, Apple, aparat  Ile będzie kosztowało Apple wyprodukowanie gogli AR/VR? Dziś postamay się odpowiedzieć na to pytanie. Prezentacja nowości ma odbyć się na WWDC23. gogle

Zgodnie z raportem opracowanym przez chińskich analityków, koszt wyprodukowania jednej pary tych zaawansowanych gogli wynosi około 1500 dolarów. To jest zdecydowanie więcej, niż jakiekolwiek inne podobne urządzenia na rynku, co po raz kolejny potwierdza, że Apple nie boi się zainwestować w nowoczesne technologie i najwyższą jakość.

Raport Wellsenn XR przekazuje szczegółowy obraz kosztów produkcji, opisując komponenty, z których składają się gogle Apple. Szacuje się, że wartość komponentów wynosi około 1400 dolarów. Koszt produkcji rośnie do 1600 dolarów, gdy dodamy koszty wysyłki i logistyki.

Najdroższe komponenty tych zaawansowanych gogli to ekrany OLED, które kosztują od 280 do 320 dolarów za sztukę. Innym ważnym elementem jest aparat z 14 obiektywami, którego koszt produkcji wynosi około 160 dolarów.

Dla porównania, koszt produkcji konkurencyjnych gogli AR/VR, Meta Quest Pro, wynosi około połowy kosztu produkcji gogli Apple. Meta sprzedaje swoje urządzenie za 1500 dolarów, a potem obniżyła cenę do 999 dolarów, co oznacza, że zarabia około 250 dolarów na jednostce.

Apple, z drugiej strony, jest znanym entuzjastą utrzymania marży zysku. Firma prawdopodobnie zdecyduje się sprzedawać gogle po koszcie produkcji, zamiast ryzykować straty. Dla porównania dodamy, że Apple wydaje około 500 dolarów na produkcję iPhone 14 Pro Max, który jest sprzedawany za co najmniej 1099 dolarów.

Przy tak wysokim koszcie produkcji, nie dziwi fakt, że plotki sugerują, że gogle AR/VR od Apple będą kosztować około 3000 dolarów. Oczywiście, koszt produkcji nie obejmuje badań, rozwoju, marketingu i innych kosztów związanych z wprowadzeniem nowego produktu na rynek.

Na podstawie tych informacji, możemy śmiało stwierdzić, że gogle AR/VR od Apple będą urządzeniem premium, nie tylko pod względem technologii, ale także ceny. Jednak tylko czas pokaże, czy klienci są gotowi zapłacić tak wysoką cenę za tę nową kategorię produktów, która dotychczas nie zdobyła dużego uznania na rynku.

Co o tym myślisz?

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 4.6 / 5. Gł: 145

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top