ios16 2

Ile iPhone’ów ma system iOS 16?

Na kilka dni przed prezentacją nowej generacji systemu operacyjnego iOS, Apple postanowiło podzielić się z nami pewnymi informacjami dotyczącymi obecnej wersji iOS 16.

Ten ruch, zapowiedziany za pośrednictwem portalu deweloperskiego firmy, jest oczywiście motywowany chęcią pokazania, jak dobrze radzi sobie ich najnowsza wersja systemu operacyjnego, w okresie, który można uznać za szczyt jej cyklu życia.

Wiele osób może pytać: ile iPhone’ów ma zainstalowany system iOS 16?

Na to pytanie Apple dostarczyło odpowiedź. Przygotujcie się, bo te liczby mogą być zaskakujące. Według najnowszych danych udostępnionych przez firmę, iOS 16 działa obecnie na niemal 90% wszystkich iPhone’ów wydanych w ciągu ostatnich pięciu lat. Co więcej, ten sam system operacyjny jest obecny na 81% wszystkich obecnie aktywnych iPhone’ów. Przełożone na prosty język, oznacza to, że cztery na pięć aktywnych iPhone’ów korzysta obecnie z iOS 16, czyli najnowszej wersji systemu.

Ile iPhone'ów ma system iOS 16? ciekawostki użytkownicy, urzadzenia, technologie., System operacyjny, strategia, Statystyki, Premiera, iPhone, iOS 17, iOS 16, iOS 15, iOS, Apple, Android, aktualizacje  Na kilka dni przed prezentacją nowej generacji systemu operacyjnego iOS, Apple postanowiło podzielić się z nami pewnymi informacjami dotyczącymi obecnej wersji iOS 16. ios16 1

Na tle konkurencyjnego systemu Android, te statystyki wydają się niemal niewiarygodne. Jednak dla osób znających strategię Apple, nie jest to zaskoczeniem. Firma ta zawsze stawiała na dostarczanie najnowszych aktualizacji dla jak najszerszego grona użytkowników. Dlatego właśnie iOS ma tak wysoki odsetek urządzeń korzystających z najnowszych wersji systemu.

Co więcej, warto zauważyć, że ten trend utrzymuje się od dłuższego czasu. Również rok temu, kiedy na horyzoncie pojawiała się nowa wersja systemu iOS, poprzednia wersja (wtedy był to iOS 15) cieszyła się podobną popularnością. Można zatem przypuszczać, że iOS 16, mimo niedawno zapowiedzianej premiery iOS 17, nadal będzie popularny przez długi czas.

To dobra wiadomość dla Apple. Wygląda na to, że użytkownicy iPhone’ów są skłonni instalować najnowsze wersje systemu operacyjnego, co przekłada się na zadowolenie z używania urządzeń tej firmy. Dla Apple oznacza to również możliwość dalszego rozwijania i wprowadzania nowych technologii, wiedząc, że ich użytkownicy będą gotowi na ich adopcję.

W tym kontekście, premiera iOS 17 wydaje się być kolejnym krokiem w strategii firmy, która zawsze stawiała na dostarczanie swoim użytkownikom najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. A patrząc na sukces iOS 16, nie ma wątpliwości, że nowa wersja systemu również spotka się z ciepłym przyjęciem.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 156

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top