Safari

Ile osób na całym świecie korzysta z Safari?

Zastanawialiście się kiedyś ile osób na całym świecie korzysta z przeglądarki Safari? Jeśli tak, to dziś odpowiemy Wam na to pytanie.

Jak się okazuje przeglądarka Safari firmy Apple przekroczyła liczbę miliarda użytkowników na całym świecie, choć pod względem popularności wciąż pozostaje daleko w tyle za Google Chrome.

Ile osób na całym świecie korzysta z Safari? ciekawostki safari  Zastanawialiście się kiedyś ile osób na całym świecie korzysta z przeglądarki Safari? Jeśli tak, to dziś odpowiemy Wam na to pytanie. chrome

Dzięki tej liczbie Safari staje się drugą przeglądarką w historii, której liczba użytkowników przekroczyła miliard, co potwierdza ostatnie badanie przeprowadzone przez atlasVPN. Konkretnie, z Safarina całym świecie korzysta obecnie 1 006 232 879 użytkowników (około 19,16% ogółu).

Statystyki opierają się na procentowym udziale w rynku przeglądarek GlobalStats i są przeliczane na liczby bezwzględne przy użyciu metryki użytkowników internetu Internet World Stats w celu uzyskania dokładnych danych.

Podczas gdy Safari ma ponad miliard użytkowników, Google Chrome ma ich trzy razy więcej – 3 378 967 819. Microsoft Edge ma około 212 695 000 użytkowników.

W raporcie atlasVPN zwrócono oczywiście uwagę na fakt, że przeglądarka firmy Apple jest automatycznie instalowana na każdym telefonie iPhone, iPadzie i komputerze Mac, co daje przewagę w zakresie wyboru przeglądarki, z której będą korzystać użytkownicy.

Mimo pewnych zmian w systemie iOS 15, częściowo zmienionym później przez firmę Apple po ostrej krytyce, Safari pozostaje jedną z najczęściej używanych przeglądarek na świecie, a system iOS 16 może przynieść kilka nowych funkcji.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top