imac m3

iMac 2023 otrzyma procesor M3 i nową podstawkę

Według najnowszych doniesień dziennikarza Marka Gurmana z Bloomberg, kolejna wersja iMaca od Apple zostanie zaprezentowana podczas nadchodzącej konferencji.

Interesujące jest to, że Gurman, znany ze swojej zdolności do dostarczania precyzyjnych informacji na temat produktów Apple, zasugerował kilka kluczowych zmian w tym modelu. Najbardziej znaczącą z nich jest zastosowanie nowego procesora M3, który został wprowadzony do produkcji kilka miesięcy temu.

Nie jest tajemnicą, że procesory M serii zapoczątkowały nową erę dla komputerów Mac, począwszy od układu M1. Gurman podkreślił, że nowy iMac z pominięciem układu M2 bezpośrednio zyska procesor M3, co może oznaczać znaczący skok wydajnościowy. Jest to zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami Gurmana, który zaznaczał, że model ten będzie jednym z pierwszych urządzeń Apple opartych na tej nowej architekturze.

iMac 2023 otrzyma procesor M3 i nową podstawkę ciekawostki imac z procesorem m3, imac 2023, iMac  Według najnowszych doniesień dziennikarza Marka Gurmana z Bloomberg, kolejna wersja iMaca od Apple zostanie zaprezentowana podczas nadchodzącej konferencji. iMac 1

Drugą ważną zmianą, o której wspomniano, jest przeprojektowanie wewnętrznej struktury podstawy, na której stoi urządzenie. Mimo że z zewnątrz podstawa może wyglądać podobnie, to jednak jej wewnętrzne elementy zostaną przesunięte i zmodernizowane. Zmiany te, jak się wydaje, są na tyle istotne, że wpłyną na proces produkcyjny mocowania podstawki do monoblokowego korpusu iMaca. Ostateczne detale dotyczące tej zmiany nie są jeszcze znane, ale mogą one wpłynąć na ogólną ergonomię i funkcjonalność urządzenia.

Jeżeli chodzi o opcje kolorystyczne, to według Gurmana nowy iMac będzie dostępny w gamie barw zbliżonych do obecnie dostępnych. Aktualny model iMac z układem M1 oferowany jest w różnorodnych odcieniach, takich jak zielony, żółty, pomarańczowy, różowy, fioletowy, niebieski i srebrny. Gurman zaznacza, że nowa generacja iMaca również zostanie oferowana w podobnych barwach, choć nie wyklucza pewnych niewielkich zmian w palecie kolorystycznej.

Co do rozmiaru ekranu, nie spodziewa się znaczących różnic. Oczekuje się, że nowy model zachowa wymiary ekranu obecnego 24-calowego iMaca. Wcześniej pojawiały się plotki na temat 32-calowej wersji, ale te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone.

Jak widzicie najnowsza generacja iMaca najprawdopodobniej zaoferuje znaczące unowocześnienia pod kątem wydajności dzięki zastosowaniu procesora M3. Zmiany w konstrukcji podstawy i opcje kolorystyczne mogą również być interesującym dodatkiem do już i tak atrakcyjnej oferty. Oczekuje się, że urządzenie wejdzie do masowej produkcji w okresie od czerwca do sierpnia, co sugeruje, że premiera jest już na horyzoncie.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 157

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top