Krzysiek Borek18.12.2017
iMac Pro wymaga drugiego komputera do odtworzenia oprogramowania

Powiedzmy, że jesteście świeżo upieczonymi użytkownikami najmocniejszego komputera Apple, pojawia się problem z oprogramowaniem. Co wtedy robicie? Przede wszystkim musicie mieć drugi komputer i program Apple Configurator 2.

Odtworzenie oprogramowania w modelu Pro wymaga drugiego komputera z macOS High Sierra, dostępem do sieci i Apple Configurator w wersji 2.6 lub nowszej. Później należy podłączyć Pro do komputera używanego podczas odtwarzania oprogramowania za pomocą kabla USB A → USB C lub USB C → USB C. Kabel musicie podłączyć do portu Thunderbolt znajdującego się obok portu Ethernet, a następnie włączyć komputer.

Apple Configurator na drugim komputerze będzie odpowiedzialny za znalezienie urządzenia iBridge, dopiero wtedy będziemy mogli odtworzyć system operacyjny. Po naprawie systemu operacyjnego będziemy mogli używać iMaka Pro w taki sam sposób, jak przed usterką programową.

Odtworzenie oprogramowania jest podobne do iPhone’a i iPada, wszystko za sprawą umieszczenia w Pro układu scalonego T2. T2 to następca T1 wykorzystywanego do obsługi czytnika linii papilarnych i Touch Bara w MacBooku Pro, nowszy procesor obsługuje więcej elementów w porównaniu do poprzednika.

T2 umieszczony w iMaku Pro zarządza systemem operacyjnym, układem sygnałowym dla kamery, kartą dźwiękową, kontrolerem dysków SSD i zabezpieczeniami systemu operacyjnego.

To nie wszystko, ponieważ nowo wprowadzony układ scalony szyfruje dane na dyskach SSD i odpowiada za bezpieczne uruchomienie systemu operacyjnego. W szczególności gdy niepożądane aplikacje chcą się uruchomić podczas włączania macOS High Sierra.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek