Krzysiek Borek05.06.2018
Informacje o baterii w iOS 12 zyskały piękny wykres

Początkowo nie spodziewałem się większych zmian w zakładce dotyczącej baterii, ale dziś rano zauważyłem wykres, którego nie ma iOS 11.

Podobny wykres przed aktualizacją do iOS 12 był dostępny wyłącznie po instalacji wtyczki DetailedPowerUsage z Cydii po wykonaniu Jailbreak.

Wykres jest podzielony na dwie części, górna przedstawia poziom baterii, a dolna czas użycia podzielony na użycie: na ekranie i użycie: poza ekranem. Pod obiema częściami pojawia się czas w różniących się od siebie kolorach, które pokazują różnicę w zbieranych danych podczas użytkowania.

Użycie baterii wg aplikacji też się trochę zmieniło, choć lista wygląda tak samo. Stukając na Pokaż czas użycia pojawią się dane z czasem dla każdej z używanych przez nas aplikacji. Użycie baterii z kolei pokazuje jedynie zużycie procentowe i nic więcej.

Wykres jest interaktywny i stukając na niego palcem można sprawdzić czas zużycia baterii w danym momencie. Kondycja baterii nie uległa zmianie i nadal są tam te same informacje, podobnie jest z przełącznikami od wyświetlania procentów baterii i uruchomienia trybu niskiego zużycia energii.

Apple zrobiło kawał dobrej roboty z wykresem, bo użytkownik będzie miał lepszy ogląd na zużycie baterii. Po paru godzinach użytkowania wykres nie ma zbyt wielu danych, ale z każdym dniem będą przybywać i wtedy z pewnością będą odpowiednio zobrazowane.

Źródło: Opracowanie własne
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek