Krzysiek Borek03.04.2018
Instagram usuwa z App Store swoją aplikację dla Apple Watch

Instagram zdecydował się porzucić wsparcie dla watchOS, a  wczorajsza aktualizacja aplikacji była ostatnia. Kolejne się już nie pojawią, a aplikacja zniknie z App Store dla watchOS.

Wszystko z powodu napisania aplikacji w przestarzałej wersji SDK dla systemu operacyjnego Apple Watch. Kod aplikacji bazuje na SDK watchOS 1, który nie jest już wspierany przez Apple. Zawsze istniała możliwość napisania aplikacji od podstaw, ale Instagram zdecydował się na porzucenie urządzenia naręcznego Amerykanów.

The Instagram app for Apple Watch will no longer be available as a stand-alone experience once users upgrade to Instagram version 39 on iOS, released April 2, 2018. We are committed to providing users with the best experience with their Apple products and we will continue to explore ways to achieve this on all platforms. Users with an Apple Watch will continue to enjoy a great Instagram experience through various rich and varied notifications.

W zeszłym roku Apple zmieniło wymogi tworzenia aplikacji dla ich inteligentnego zegarka. Minimalną wersją SDK jest teraz watchOS 2. Aplikacje korzystające z pierwszego SDK nie będą już aktualizowane, co sprawi, że automatycznie przestaną działać na waszych zegarkach.

Instagram na watchOS był dostępny od 2015 roku, co pokazuje, że aplikacja pojawiła się jako jedna z pierwszych. Do tej pory można było wszystko przeglądać na zegarku, a teraz będzie to możliwe wyłącznie na smartfonie, pomimo otworzenia powiadomienia na zegarku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek