Krzysiek Borek17.06.2018
Intel rozpoczyna produkcję modemów LTE dla tegorocznych iPhone’ów

Intel rozpoczyna właśnie produkcję najnowszego modemu LTE, który znajdzie się we wszystkich iPhone’ach zaplanowanych na ten rok. XMM7560 będzie wspierał CDMA i GSM, ale Apple nadal będzie korzystało z modemów Qualcomma.

Początkowo tylko Intel miał zająć się produkcją tego elementu, ale problemy z jakością wykonania sprawiły, że Amerykanie nadal muszą korzystać z usług Qualcomm. Wcześniej Intel zlecał produkcję modemów TSMC, ale teraz zajmuje się tym sam. W przypadku iPhone’ów dla sieci Sprint i Verizon gigant z Cupertino zazwyczaj używał modemów Qualcomm, ponieważ Intelowskie nie wspierały CDMA.

XMM7560 zapewni wyższe prędkości pobierania i wysyłania danych przez LTE, ale można zapomnieć o wprowadzeniu 5G. To nastąpi dopiero po wprowadzeniu modemu XMM8060, który znajdzie się nie tylko w urządzeniach mobilnych, ponieważ wykorzystają go również wiodący producenci komputerów osobistych.

W tym roku powinniśmy ujrzeć trzy warianty iPhone’a, wliczając w to drugą generację modelu X. Poza nim pojawi się większy X Plus i tańszy z wyświetlaczem LCD. Sprzęt zadebiutuje już we wrześniu bieżącego roku i prawdopodobnie wtedy zostanie zapowiedziany iPhone SE 2.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek