Intel zawiąże współpracę z Apple? ciekawostki intel i apple wpsółpraca, intel, Apple  Według raportu VentureBeat, Intel przygotował zespół składający się z 1000 członków, którzy będą pracować nad układami scalonymi dla iPhone'ea i prawdopodobnie Apple Watcha. Intel ma nadzieję, że ich modem LTE (7360) znajdzie się wewnątrz bestsellerowego smartfona, a przy dobrych wiatrach wezmą oni udział podczas jego bezpośredniej produkcji. A9 1300x700

Intel zawiąże współpracę z Apple?

Według raportu VentureBeat, Intel przygotował zespół składający się z 1000 członków, którzy będą pracować nad układami scalonymi dla iPhoneea i prawdopodobnie Apple Watcha. Intel ma nadzieję, że ich modem LTE (7360) znajdzie się wewnątrz bestsellerowego smartfona, a przy dobrych wiatrach wezmą oni udział podczas jego bezpośredniej produkcji.

Obecnie dostępne warianty iPhoneea 6s korzystają z modelu Qualcomma (9X45), a Intel ma nadzieję na produkcję podobnego układu scalonego dla przyszłego modelu, choć obecnie zajmuje się tym ich konkurencja.

Intel zawiąże współpracę z Apple? ciekawostki intel i apple wpsółpraca, intel, Apple  Według raportu VentureBeat, Intel przygotował zespół składający się z 1000 członków, którzy będą pracować nad układami scalonymi dla iPhone'ea i prawdopodobnie Apple Watcha. Intel ma nadzieję, że ich modem LTE (7360) znajdzie się wewnątrz bestsellerowego smartfona, a przy dobrych wiatrach wezmą oni udział podczas jego bezpośredniej produkcji. a9 apple chip

Model 7360 powinien być dostępny w tym roku, ale dopiero w przyszłym pojawią się pierwsze korzystające z niego urządzenia mobilne. Dla Intela partnerstwo z Apple może oznaczać ważną rolę w świecie mobilnych technologii. Nie mam wątpliwości, że producent z Cupertino jest najbardziej wymagającym klientem z produkcją na szeroką skalę, więc 1000 osób powinno spokojnie wystarczyć.

Obecnie obydwaj producenci nie zawarli porozumienia, prawdopodobnie Apple chce sprawdzić, czy Intel poradzi sobie z ich wymogami, zanim zapadną wiążące ich decyzje. Sytuacja ma również drugie dno i być może współpraca nie zakończy się jedynie na modemie LTE.

VentureBeat informuje, że w Cupertino mają w planach stworzenie łączonego układu scalonego, na którym znajdzie się nie tylko jednostka obliczeniowa, ale również modem LTE. Takie rozwiązanie pozwoli na wyższą wydajność, lepsze zarządzanie zasilaniem i dłuższą żywotność baterii. Częścią tego procesu byłoby zaprojektowanie układu scalonego przez Apple, co jest równoważne z wykorzystaniem rozwiązań Intela.

Jak dobrze wiecie Apple samo nie produkuje jednostek obliczeniowych, a tylko je projektuje. W tym przypadku produkcją zająłby się Intel (14nm proces litograficzny), podczas gdy TSMC i Samsung używają odpowiednio 20nm i 16nm konstrukcji. Poza tym w Cupertino zainteresowani są 10nm procesem litograficznym, który niedługo powinien zostać wprowadzony.

Na ten moment informacja nie jest potwierdzona, na nią poczekamy do zapowiedzi kolejnego modelu iPhoneea, a w międzyczasie inżynierowie Apple będą ściśle współpracować z Intelem.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top