aripods

Inżynier Apple ujawnia, dlaczego AirPods Pro 2 nie obsługują bezstratnej jakości dźwięku

Inżynier Apple w jednym z wywiadów wypowiedział się na temat braku obsługi dźwięku Lossless w słuchawkach AirPods. Jesteście ciekawi dlaczego?

Obecna technologia Bluetooth w słuchawkach AirPods nie pozwala produktom audio Apple na obsługę bezstratnego dźwięku Apple Music. Firma wcześniej sugerowała, że może opracować własny kodek i standard łączności, który bazuje na AirPlay i obsługuje strumieniowanie dźwięku w wyższej jakości, ale jak dotąd tego nie zrobiła.

Inżynier Apple ujawnia, dlaczego AirPods Pro 2 nie obsługują bezstratnej jakości dźwięku ciekawostki AirPods Pro 2  Inżynier Apple w jednym z wywiadów wypowiedział się na temat braku obsługi dźwięku Lossless w słuchawkach AirPods. Jesteście ciekawi dlaczego? AppleMusic HiFi

Apple Music oferuje bezstratny streaming w rozdzielczości 24-bitowej i do 48 KHz oraz bezstratny streaming w wysokiej rozdzielczości do 192 KHz i wymaga zewnętrznego konwertera cyfrowo-analogowego.

W wywiadzie dla What Hi-Fi? inżynier Apple Esge Andersen, który pracuje w firmowym zespole ds. akustyki, powiedział, że Apple nie uważa, aby obecna technologia Bluetooth była czynnikiem ograniczającym jakość dźwięku w AirPods. Anderson dodał, że nawet przy obecnej technologii Bluetooth i standardach kodeków, Apple może jeszcze poprawić jakość dźwięku, ale skupia się bardziej na niezawodności.

‘Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że nadal możemy poczynić wielkie postępy bez zmiany kodeka. A wybór kodeka, który mamy dzisiaj, to bardziej kwestia niezawodności. Chcemy popchnąć jakość dźwięku do przodu, a możemy to zrobić za pomocą wielu innych elementów. Nie sądzimy, aby kodek był czynnikiem ograniczającym jakość dźwięku w produktach Bluetooth”.

Anderson ujawnił również, jak Apple opracowało nowe AirPods Pro drugiej generacji i jak waliduje jakość dźwięku. Inżynier ujawnił, że firma ma grupę “ekspertów od dźwięku”, którzy oferują inżynierom informacje zwrotne na temat jakości dźwięku.

“I w końcu jest coś w rodzaju kompromisu, ponieważ nie można sprawić, by było to idealne dla wszystkich” – powiedział.

Jednym z najbardziej zauważalnych ulepszeń w drugiej generacji AirPods Pro jest ulepszona aktywna redukcja hałasu. Apple twierdzi, że ANC w nowych AirPods Pro jest nawet 2x lepsze niż wcześniej.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top