iOS 10.3 wprowadza listę niekompatybilnych aplikacji polecane, ciekawostki nowa funkcja iOS 10.3, niekompatybilne aplikacje, iOS 10.3, Apple Od wczoraj wszyscy zainteresowani wersją testową iOS 10.3 mogą ?cieszyć? się nowszą kompilacją oprogramowania będącego obecnie w fazie testów. Teoretycznie nie ma o czy pisać, ponieważ zmian jest nie wiele, ale jedna z nich mnie zainteresowała. 2 7

iOS 10.3 wprowadza listę niekompatybilnych aplikacji

Od wczoraj wszyscy zainteresowani wersją testową iOS 10.3 mogą ?cieszyć? się nowszą kompilacją oprogramowania będącego obecnie w fazie testów. Teoretycznie nie ma o czy pisać, ponieważ zmian jest nie wiele, ale jedna z nich mnie zainteresowała.

Wygląda na to, że iOS 11 całkowicie usunie możliwość instalacji 32-bitowych aplikacji na urządzeniu mobilnym. iOS 10.3 ma nawet specjalną sekcję ukazują wszystkie niekompatybilne aplikacje mobilne.

Wystarczy odwiedzić Ustawienia – Ogólne – To urządzenie – Programy i od razu zobaczycie, że pojawiła się sekcja o nazwie Zgodność programów.

iOS 10.3 wprowadza listę niekompatybilnych aplikacji polecane, ciekawostki nowa funkcja iOS 10.3, niekompatybilne aplikacje, iOS 10.3, Apple Od wczoraj wszyscy zainteresowani wersją testową iOS 10.3 mogą ?cieszyć? się nowszą kompilacją oprogramowania będącego obecnie w fazie testów. Teoretycznie nie ma o czy pisać, ponieważ zmian jest nie wiele, ale jedna z nich mnie zainteresowała. iOS103b3

Lista pokaże użytkownikowi, które aplikacje są niezgodne z iOS 10.3 pod warunkiem, że ma je zainstalowane. Da to autorom czas na aktualizację swoich aplikacji, a stuknięcie na jedną z nich otworzy App Store i wyświetli wszystkie potrzebne informacje takie, jak wersja, data ostatniej aktualizacji i wiele innych.

Obecnie iOS korzysta z bibliotek dla 32 i 64-bitowych układów scalonych, a aplikacje dla tych pierwszych podczas uruchomienia na iPhone 5s, iPadzie Air lub nowszym spowoduje wykorzystanie bibliotek dla 32-bitowych układów zamiast 64-bitowych.

W momencie uruchomienia kompatybilnej aplikacji iOS uruchamia wszystko w swoim natywnym trybie (64 – bit) i nigdy nie uruchamia 32-bitowego. W praktyce oznacza to, że system operacyjny wykorzystuje mniej zasobów, a aplikacje włączają się szybciej. Wszystkie aplikacje systemowe działają w 64-bitowym trybie pracy, w szczególnie te, które mogą działać w tle.

Od 1 czerwca 2015 roku Apple wymaga od programistów, aby ich aplikacje były pisane z myślą o urządzeniach mobilnych z 64-bitowymi układami scalonymi. Amerykanie dodali nawet instrukcję jak szybko przeportować aplikację z 32 na 64 – bity.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top