Krzysiek Borek14.12.2017
iOS 11.2.1 naprawia problem z autofocusem

Apple udostępniło wczoraj aktualizację do iOS 11.2.1 i wygląda na to, że oprogramowanie całkowicie usuwa problem z autofocusem.

Dotyczył on wyłącznie najnowszych iPhone’eów, czyli X, 8 i 8 Plus.

Użytkownicy skarżyli się na błąd po aktualizacji wyżej wymienionych modeli do iOS 11.2. Według nich aparat miał problemy z wyostrzeniem kadru przed wykonaniem zdjęcia. Aparat ciągle przełączał się na drugi obiektyw w przypadku X i 8 Plus lub nie ostrzył w ogóle.

Witajcie!

Zastanawiam się czy macie ten sam problem z iOS 11.2, co ja. Aparat ma problemy z ostrzeniem kadru i słychać, jak cały czas porusza się naprzód i do tyłu. Po powrocie do 11.1.2 problem znikł, ale aktualizacja do 11.2 znowu go przywraca. Macie ten sam problem?

Ponowne uruchomienie, odtworzenie oprogramowania lub ponowna konfiguracja aparatu na nic się nie zdała. Dopiero powrót do starszej wersji oprogramowania dał odpowiedni efekt, więc wygląda na to, że problem leżał w 11.2. Użytkownicy na wielu zagranicznych forach zdołali to potwierdzić.

Pamiętajcie, że aktualizacja do 11.2.1 jest już dostępna i możecie ją pobrać bezpośrednio na urządzenie (OTA) lub ręcznie i wgrać przez iTunes.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek