Krzysiek Borek25.01.2018
iOS 11.3 zawiera wzmianki o “nowoczesnym” iPadzie

iOS 11.3 to nie tylko nowości dla urządzeń mobilnych, czasem w kodzie źródłowym można odnaleźć wzmianki o nadchodzącym sprzęcie.

Najnowsza wersja testowa jest tego idealnym przykładem, bo wspomina o “nowoczesnym” iPadzie.

Prawdopodobnie ma to związek z iPadem, który powinien w tym roku otrzymać Face ID i aparat TrueDepth. Obecnie dobrodziejstwa obydwu technologii wykorzystuje wyłącznie iPhone X.

Do informacji dotarł Brazylijski programista, a linijka modern iPhone z poprzednich wersji systemu odwoływała się do iPhone’a X. Teoretycznie można założyć, że modern iPad to tablet podobny do smartfona pod względem metody odblokowywania urządzenia i wykorzystania technologii TrueDepth.

Ming Chi Kuo i Mark Gurman zakładają, że w tym roku powinniśmy doczekać się wprowadzenia do sprzedaży iPada z Face ID i mniejszymi ramkami okalającymi jego wyświetlacz.

Usunięcie fizycznego przycisku początek pozwoli Apple zmniejszyć rozmiary ramek nad i pod ekranem. Będzie to duża zmiana w historii tabletów Apple, która zaczęła się w 2010 roku. Dzięki temu tablet będzie nawiązywał wyglądem do iPhone’a X. Ostatnia zmiana wyglądu miała miejsce 2 lata temu przy okazji wydania iPada Pro, więc teoretycznie można liczyć na kolejne zmiany w kwestii wzornictwa.

iPad to nie wszystko, razem z nimi ma pojawić się nowy Apple Pencil i dedykowane mu oprogramowanie. Obecnie ciężko powiedzieć, co iPad podkradnie smartfonowi, zmiana może dotyczyć zastosowania ekranu OLED, a nie LCD IPS. Nie zmienia to faktu, że najlepiej będzie poczekać na zapowiedź iPada, wtedy wszystko się wyklaruje.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek