iOS 11.4 wprowadzi wsparcie dla Kalendarza w HomePod ciekawostki Kalendarz, iOS 11.4, HomePod  Brak wsparcia dla informacji przechowywanych w systemowym Kalendarzu okazuje się poważnym nieodciągnięciem w oprogramowaniu dla bezprzewodowego głośnika Apple. HomePod

iOS 11.4 wprowadzi wsparcie dla Kalendarza w HomePod

Brak wsparcia dla informacji przechowywanych w systemowym Kalendarzu okazuje się poważnym nieodciągnięciem w oprogramowaniu dla bezprzewodowego głośnika Apple.

Jednak wygląda na to, że iOS 11.4 wprowadzi odczytywanie informacji z Kalendarza.

W tym momencie Siri ma dostęp wyłącznie do informacji zawartych w Wiadomościach, Notatkach i Przypomnieniach. Każda z wymienionych aplikacji to element składowy iOS i odczytywanie informacji jest automatycznie włączone podczas pierwszej konfiguracji głośnika. Funkcja działa tylko z jednym użytkownikiem Homepoda, a on i iPhone muszą być w tej samej sieci WiFi.

Alexa od Amazonu od dawna wspiera interakcje z kalendarzem iCloud. Na szczęście Homepod również zyska tę możliwość już niebawem.

iOS 11.4 wprowadzi wsparcie dla Kalendarza w HomePod ciekawostki Kalendarz, iOS 11.4, HomePod  Brak wsparcia dla informacji przechowywanych w systemowym Kalendarzu okazuje się poważnym nieodciągnięciem w oprogramowaniu dla bezprzewodowego głośnika Apple. homepod before after

iOS 11.4 wprowadzi wsparcie dla Kalendarza, co widać już w trzeciej kompilacji testowej oprogramowania. Wszystko za sprawą pojawienia się ikony Kalendarza obok Wiadomości, Notatek i Przypomnień. Niestety Apple na razie nie zmieniło opisu funkcji i Kalendarz w niej nie występuje. Nie zmienia to jednak faktu, że Siri w Homepod niebawem dostanie wgląd w informacje przechowywane w tej aplikacji.

Wsparcie pojawi się wraz z aktualizacją do iOS 11.4, a zainteresowani użytkownicy nie sprawdzą jej wcześniej. Wszystko za sprawą braku oprogramowania testowego dla Homepod, ale w ciągu najbliższych tygodni głośnik i każde z kompatybilnych urządzeń mobilnych Apple dostanie aktualizację do iOS 11.4.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top