Krzysiek Borek20.01.2018
iOS 11 zainstalowany na 65% urządzeń mobilnych Apple

W momencie zamiany wiedziałem, że iPhone 6 Plus ma iOS 11.1.1, więc działa na prawie najnowszej wersji oprogramowania. Jednak mój egzemplarz to nie wszystko, a obecnie jedenasta odsłona iOS jest obecna na 65% urządzeń mobilnych Apple.

Wynik urósł o 6% w porównaniu do wyników z grudnia ubiegłego roku (59%) i o 13%, gdy porównamy go do listopadowych wyników (52%). 28% urządzeń działa na iOS 10, a 7% na starszych od 11 i 10. To dość dziwne, biorąc pod uwagę, że Apple ostatnio pozwoliło na powrót do wielu starszych wersji oprogramowania.

Przyjęcie zmalało w porównaniu do 10, która w podobnym okresie była obecna na 3/4 urządzeń (76%). Od września ubiegłego roku pojawiło się wiele pomniejszych aktualizacji eliminujących wiele błędów. Prawdopodobnie właśnie te aktualizacje pozwoliły osiągnąć tak wysoki wynik przyjęcia oprogramowania.

Aktualizacja do 11.2.1 była odpowiedzialna za załatanie błędu w Homekit, a 11.2.2 eliminuje Spectre. Poza tym wersja 11.2 wprowadziła Apple Pay Cash i wsparcie dla bezprzewodowego szybkiego ładowania (7,5W). Jednak nawet takie nowości nie sprawiły, że większa rzesza użytkowników rzuciła się do aktualizacji oprogramowania.

Niezadowoleni użytkownicy z pewnością wrócili do starszych wersji w momencie, gdy Apple na to pozwoliło przez własny błąd. Sam liczyłem na powrót do iOS 10.2 lub 10.3, ale podczas pobierania oprogramowania Amerykanie zamknęli okno weryfikacyjne dla zdecydowanie starszych wersji oprogramowania.

iOS 11.2.5, który wszyscy powinni dostać w przyszłym tygodniu załata lukę umożliwiającą wysłanie wiadomości z linkiem, który zawiesi wasze urządzenia.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek