iOS 11 zainstalowany na 76% urządzeń Apple, a Android Oreo? Na mniej niż 5% ciekawostki iOS 11, Apple  W tym momencie 76% wszystkich urządzeń mobilnych Apple działa na najnowszej edycji iOS (11), co w porównaniu z Androidem Oreo pokazuje wyraźną różnicę w prowadzeniu wsparcia dla swoich urządzeń. iOS11

iOS 11 zainstalowany na 76% urządzeń Apple, a Android Oreo? Na mniej niż 5%

W tym momencie 76% wszystkich urządzeń mobilnych Apple działa na najnowszej edycji iOS (11), co w porównaniu z Androidem Oreo pokazuje wyraźną różnicę w prowadzeniu wsparcia dla swoich urządzeń.

Od 18 stycznia bieżącego roku liczba urządzeń wzrosła od 11%, ponieważ w tamtym okresie 65% urządzeń zostało zaktualizowanych do najnowszej obecnie wersji oprogramowania. Prawie 20% urządzeń giganta z Cupertino działa na iOS 10, a tylko 5% na jeszcze starszych edycjach. Dotyczy to z pewnością iOS 9 i urządzeń, które przestały być wspierane przez Apple.

iOS 11 zainstalowany na 76% urządzeń Apple, a Android Oreo? Na mniej niż 5% ciekawostki iOS 11, Apple  W tym momencie 76% wszystkich urządzeń mobilnych Apple działa na najnowszej edycji iOS (11), co w porównaniu z Androidem Oreo pokazuje wyraźną różnicę w prowadzeniu wsparcia dla swoich urządzeń. ios11adoptionratesapril

Przyjęcie iOS 11 jest zdecydowanie wolniejsze w porównaniu do 10, co z pewnością jest związane z wieloma błędami i problemami po aktualizacji do tej wersji. Były problemy z HomeKit, Meltdown, Spectre, a także z obniżaniem wydajności urządzeń, choć nie jest to związane jedynie z oprogramowaniem.

Od czasu wydania iOS 11.2 widzieliśmy ciągłe dodawanie nowych funkcji takich, jak Apple Pay Cash, szybkie bezprzewodowe ładowanie (7,5W), Kondycja baterii (beta), ARKit 1.5 i wiele innych. Być może iOS 11.4 zwiększy przyjęcie systemu za sprawą dodanie AirPlay 2 i Wiadomości w iCloud, o ile obie funkcje pojawią się w stabilnej wersji.

iOS 11 zainstalowany na 76% urządzeń Apple, a Android Oreo? Na mniej niż 5% ciekawostki iOS 11, Apple  W tym momencie 76% wszystkich urządzeń mobilnych Apple działa na najnowszej edycji iOS (11), co w porównaniu z Androidem Oreo pokazuje wyraźną różnicę w prowadzeniu wsparcia dla swoich urządzeń. androidinstallationapril

Android ma się zdecydowanie gorzej, bo tylko 4,6% urządzeń korzysta obecnie z najnowszej wersji (Oreo). Jednak w tym roku się to zmieni, ponieważ Google zakończyło wydawanie certyfikatów dla urządzeń z Androidem Nougat. W praktyce oznacza to, że każde nowe urządzenie musi mieć fabrycznie Oreo, aby otrzymało certyfikat.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top