iOS 12.1 wprowadza ?zarządzanie wydajnością? w iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X polecane, ciekawostki zarządzanie wydajnością w iOS 12.1, zarządzanie wydajnością, spowolnienie iPhone, iPhone zwolnił, iOS 12.1  Wraz z udostępnieniem iOS 12.1, Apple wprowadziło w iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X coś takiego jak zarządzanie wydajnością. O co dokładnie chodzi? bateria6s 1 1

iOS 12.1 wprowadza ?zarządzanie wydajnością? w iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X

Wraz z udostępnieniem iOS 12.1, Apple wprowadziło w iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X coś takiego jak zarządzanie wydajnością. O co dokładnie chodzi?

Zarządzanie wydajnością jest to opcja, która od pewnego czasu dostępna jest na iPhone od modelu 6 do modelu 7 Plus. O co dokładnie chodzi? Jest to opcja, która polega na spowolnieniu iPhone w momencie, gdy urządzenie ma problem z baterią.

iOS 12.1 wprowadza ?zarządzanie wydajnością? w iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X polecane, ciekawostki zarządzanie wydajnością w iOS 12.1, zarządzanie wydajnością, spowolnienie iPhone, iPhone zwolnił, iOS 12.1  Wraz z udostępnieniem iOS 12.1, Apple wprowadziło w iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X coś takiego jak zarządzanie wydajnością. O co dokładnie chodzi? Bateria

Cały proces jest bardzo dokładnie opisany na stronie Apple.

System iOS w dynamiczny sposób zarządza szczytowym poborem mocy telefonów iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 i iPhone 7 Plus, aby zapobiec ich nieoczekiwanemu wyłączeniu i umożliwić ich ciągłe używanie. Ta funkcja zarządzania wydajnością jest specyficzna dla telefonu iPhone i nie ma zastosowania do innych produktów firmy Apple. Począwszy od systemu iOS 12.1, ta funkcja jest dostępna na telefonach iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X, ale zarządzanie wydajnością może być mniej zauważalne ze względu na bardziej zaawansowaną konstrukcję sprzętu i oprogramowania tych modeli.

Zarządzanie wydajnością jest oparte na równoczesnej analizie temperatury urządzenia, stanu naładowania baterii i impedancji baterii. W sytuacji, gdy wymagają tego te zmienne (i tylko wtedy), system iOS dynamicznie zmienia maksymalną wydajność niektórych elementów systemu, takich jak procesor i GPU, aby zapobiec nieoczekiwanemu wyłączaniu urządzenia. W efekcie obciążenie pracą urządzenia samo się równoważy, powodując płynniejszą dystrybucję zadań systemowych zamiast większych, szybkich wzrostów wydajności dla wszystkich zadań naraz. W niektórych przypadkach użytkownik może nie dostrzec żadnych różnic w codziennej wydajności urządzenia. Poziom postrzeganej zmiany zależy od tego, jak drastycznego zarządzania wydajnością wymaga dane urządzenie.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie – tutaj.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top