iOS 12 może przyczynić się do poszerzenia możliwości NFC ciekawostki iPhone, iOS 12, Apple  Apple powoli otwiera dostęp do NFC dla zewnętrznych deweloperów, a iOS 12 być może poszerzy jego wachlarz możliwości. IOS12

iOS 12 może przyczynić się do poszerzenia możliwości NFC

Apple powoli otwiera dostęp do NFC dla zewnętrznych deweloperów, a iOS 12 być może poszerzy jego wachlarz możliwości.

Amerykanie chcą, żeby iPhone’y nie były używane wyłącznie do płatności mobilnych za pośrednictwem Apple Pay. Właśnie dlatego smartfony z Cupertino mogą niedługo posłużyć za klucze do apartamentów lub karty podróżnicze. W obu przypadkach NFC obecnie w iPhonie ułatwiłoby życie użytkownika.

iOS 11 wprowadził CoreNFC, jest to główny framework odpowiedzialny za poszerzenie możliwości NFC poza opłaty. W tym momencie CoreNFC posłuży jedynie do skanowania tagów RFID, ale nie w całości, więc przed pracownikami giganta z Cupertino jeszcze daleka droga do całkowitego odblokowania możliwości.

iOS 12 może przyczynić się do poszerzenia możliwości NFC ciekawostki iPhone, iOS 12, Apple  Apple powoli otwiera dostęp do NFC dla zewnętrznych deweloperów, a iOS 12 być może poszerzy jego wachlarz możliwości. iOS12 1

Dostęp do pokoi to nie wszystko, ponieważ już teraz iPhone zastępuje bilety. W paru krajach (Wielkiej Brytanii i Japonii) smartfonem możemy zapłacić za bilety w metrze lub innych środkach lokomocji. Problem w tym, że oba rozwiązania nadal korzystają z protokołów wykorzystywanych podczas uiszczania opłat za pomocą Apple Pay.

Mam nadzieję, że nadchodzące WWDC zmieni sytuację i iOS 12 wprowadzi wiele nowości w kwestii używania NFC. Plany są interesujące, ale ich wdrożenie musi być dopracowane i nie powinno wykorzystywać tych samych protokołów i Apple Pay.

Boję się tylko, że większość nowych funkcji zostanie zablokowanych i będą mieć do nich dostęp wyłącznie firmy współpracujące z Apple. Jednak to okaże się dopiero podczas konferencji otwierającej tegoroczne Worldwide Developers Conference.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top