Krzysiek Borek05.06.2018
iOS 12 przygotowany z myślą o iPadzie podobnym do iPhone X

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki o iPadzie podobnym do iPhone’a X. iPad miałby dostać Face ID i całkowicie porzucić fizyczny przycisk “początek”, a zmiany wprowadzone w iOS 12 mogą wskazywać na istnienie lub plany wydania takiego tabletu.

iOS 12 dla iPada zyskał gesty znane z iPhone’a X, dotyczą one szybkiego powrotu do ekranu głównego po stuknięciu w dok i wywołaniu Centrum Sterowania za pomocą przesunięcia palcem w prawym górnym rogu ekranu. Podobnie jest w iPhonie X.

Gesty, gestami, ale zmiany zaszły również w belce statusu. W górnym lewym rogu znajduje się teraz godzina, data i dzień tygodnia, a w prawym rogu umieszczono WiFi, Bluetooth i stan baterii razem z procentami. Być może Apple chce jedynie lekko upodobnić tablet do iPhone’a X, ale wydaje mi się, że może być to początek dla nowego modelu.

Kolejna generacja tabletu ma mieć węższe ramki wokół ekranu, wydajniejszy procesor, układ graficzny wyprodukowany przez Apple i aparat TrueDepth razem z Face ID. Jeżeli plotki się potwierdzą, to iPad będzie kolejnym urządzeniem bez fizycznego przycisku początek.

Ming Chi Kuo ma inne zdanie na ten temat, ponieważ według niego gigant z Cupertino może jedynie wprowadzić kamerę TrueDepth z Face ID do obecnej konstrukcji. Teoretycznie oznaczałoby to brak zmian we wzornictwie i wcięcie w ekranie nie zostanie w nim wprowadzone.

Przed wczorajszą konferencją pojawiały się spekulacje o nowych premierach sprzętowych, ale koniec końców nie zobaczyliśmy nic oprócz nowego oprogramowania. W takiej sytuacji nowe urządzenia z iOS pojawią się jesienią bieżącego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek