Krzysiek Borek06.06.2018
iOS 12 wprowadza automatyczną aktualizację oprogramowania

iOS 12 skrywa w sobie wiele nowości i jedną z nich jest automatyczna aktualizacja oprogramowania iPhone’a, iPada lub iPoda Touch.

Automatyczna aktualizacja rozpocznie się wyłącznie w momencie, gdy nowa wersja iOS stanie się dostępna.

Włączenie funkcji jest dziecinnie proste i wystarczy przejść kolejno do Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia → Uaktualnienia automatyczne. Później wystarczy przesunąć suwak, żeby włączyć lub wyłączyć funkcję. Jeżeli zostawicie włączone uaktualnienia automatyczne, to wasze urządzenie powinno automatycznie pobrać aktualizację oprogramowania do nowszej wersji.

W tym momencie ciężko stwierdzić czy nowa funkcja całkowicie automatyzuje aktualizację iOS, ponieważ Apple przed aktualizacją wymaga akceptacji wielu regulaminów. Funkcja występuje w każdym kompatybilnym z iOS 12 iPhone’em, iPadem i iPodem Touch.

Na ten moment (w iOS 11.4.1) po pojawieniu się aktualizacji ikona Ustawień będzie miała plakietkę z powiadomieniem o dostępności nowszej wersji oprogramowania. Ręczne sprawdzanie dostępności na pewno z nami zostanie tak samo, jak przełożenie aktualizacji na wieczór.

Podejrzewam, że większości użytkowników przyda się ten przełącznik, ponieważ sporo z nich lubi mieć najnowszą wersję oprogramowania. Znajdą się również osoby, dla których funkcja będzie bezużyteczna i nie będą z niej korzystać.

Źródło: Opracowanie własne
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek