Krzysiek Borek27.06.2018
iOS 12 wprowadza multitasking z iPada Pro do tańszych tabletów Apple

iPad to bez wątpienia urządzenie skrojone do działania na wielu aplikacjach jednocześnie, a model Pro różni się pod tym względem od tańszych modeli.

Jednak niedługo sytuacja się poprawi, ponieważ iOS 12 wprowadza większość opcji działania na wielu aplikacjach z iPada Pro do tańszych tabletów Apple.

Mowa oczywiście o iPadzie 5 i 6gen, bo ich poprzednicy z pewnością nie dostaną nowych możliwości. W tym momencie zwykłe iPady mogą uruchomić tylko dwie aplikacje na raz, a Pro dwie obok siebie i trzecią. Dzięki temu użytkownicy iPada Pro mogą pracować z trzema aplikacjami jednocześnie.

Uruchomienie trzech aplikacji jednocześnie wydaje się świetną sprawą i jest dostępne od czasu wprowadzenia iOS 11, ale problem w tym, że do tej pory funkcja była zarezerwowana dla modelu Pro. Na szczęście po wydaniu iOS 12 te same funkcje zyskają tańsze iPady.

Zmianę widać w pierwszej publicznej becie iOS 12 po instalacji na jednym z kompatybilnych z funkcją iPadów. Nawet starsze iPady będą w stanie uruchomić dwie aplikacje jednocześnie, a 5 i 6 gen trzy. Do tej pory uruchomienie trzeciej aplikacji wiązało się z “zamrożeniem” dwóch działających wcześniej.

Prawdopodobnie iOS 11 nadaje limit uruchomionych aplikacji jednocześnie na każdym iPadzie nie wchodzącym w skład linii Pro. Z drugiej strony brak uruchomienia trzech aplikacji jednocześnie może mieć związek z pozycjonowaniem każdego z tabletów i chęci ukazania różnic między droższym i tańszym modelem.

Dobrze, że Apple zdecydowało się na wyrównanie szans i nawet zwykłe iPady otrzymają możliwość uruchamiania trzech aplikacji jednocześnie.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek