Krzysiek Borek04.08.2018
iOS 12 zdradza wygląd iPhone’a X Plus

W iOS 12 beta 5 można znaleźć wiele interesujących informacji, a najnowsza z nich wskazuje jak będzie wyglądał iPhone X Plus.

Model X Plus ma być większym wariantem obecnie sprzedawanego modelu X i powinien zadebiutować we wrześniu tego roku obok drugiej generacji modelu X i taniego iPhone’a z wyświetlaczem LCD.

Ikona urządzenia została sprytnie ukryta w PassKitUIFoundation i jasno pokazuje ogólny zarys wyglądu większego iPhone’a z ekranem OLED, ale to nie jedyne urządzenie, jakie odkrył Guilherme Rambo. Drugim okazał się dziwny i kwadratowy iPad Pro.

Nie ma mowy o szczegółowych schematach obydwu nadchodzących urządzeń, a zauważone w kodzie źródłowym oprogramowania ikony wskazują, że Apple rzeczywiście pracuje nad dodatkowym iPhone’em X. System kamer i czujników TrueDepth jest na swoim miejscu, ale wygląda na to, że został lekko przeprojektowany w porównaniu do obecnego.

Jak już wspominałem, oprócz iPhone’a pojawiła się ikona iPada, choć w jej przypadku mamy do czynienia z początkową wersją, która powinna zostać poprawiona.

Ikony obu niezapowiedzianych jeszcze urządzeń zostały dostrzeżone w interfejsie aplikacji Wallet i są używane podczas dokonywania płatności mobilnych.

Wcześniej w kompilacji testowej iOS 12 dostrzeżono ikonę przedstawiającą bardziej nowoczesny wygląd iPada Pro, choć w jego przypadku możemy zapomnieć o wcięciu w ekranie. Ponadto nie wierzę, że nowo odkryta ikona prezentuje ostateczny wygląd nowego tabletu Apple.

Nowe iPhone’y zadebiutują we wrześniu, a przyszli właściciele będą mieli z czego wybierać. Pojawi się druga generacja modelu X, a kolejnymi będą X Plus i prawdopodobnie iPhone 9 z 6,1 – calowym wyświetlaczem LCD, który będzie pozbawiony 3D Touch.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek