OneTech23.09.2019
iOS 13.1 ograniczy wydajność zeszłorocznych iPhone’ów

Nie dobre wieści dla posiadaczy zeszłorocznych iPhone’ów. Jak się okazuje iOS 13.1 zacznie spowalniać procesory w iPhone XR, XS i iPhone XS Max.

Już od od jutra (24.09.19 r.), bo tego dnia pojawi się iOS 13.1 wydajność niektórych starszych iPhone’ów może nieco spaść. Dlaczego? Jest to dokładnie taka sytuacja jak na jeszcze starszych iPhone’ach.

Wygląda to tak, ze jeśli kondycja baterii w iPhone XS, XS Max, XR spadnie poniżej 80%, to wydajność flagowców z 2018 roku zostanie obniżona. Podobne rozwiązanie zostało już jakiś czas temu wprowadzone w starszych iPhone’ach. Funkcja została wprowadzona po to, aby urządzenia, które mają słabszą kondycję baterii nie wyłączały się nagle w upale lub zimnie.

Aby sprawdzić stan Waszej baterii należy udać się do – Ustawienia – Bateria – Kondycja baterii. Aby utrzymać normalną wydajność, Apple zaleca wymianę baterii smartfona w autoryzowanym centrum serwisowym.

Kilka godzin temu Krzysztof pisał, że iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max są wyposażone w bardziej zaawansowaną funkcję zarządzania energią, dzięki czemu zużycie baterii nie wpłynie na działanie urządzeń.

Pamiętajcie, że jutro wieczorem, Apple udostępni finalne wersje iOS 13.1 oraz iPadOS 13.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl