OneTech03.09.2019
iOS 13.1 ukrywa niesamowitą funkcję dla iPhone 11

Pierwsza wersja beta iOS 13.1, która udostępniona została deweloperom tydzień temu, ukrywa niesamowitą funkcję, którą naprawdopodobniej otrzyma iPhone 11.

Jeśli funkcja zostanie wprowadzona, to sprawi, że następny iPhone 11 będzie o wiele bardziej interesujący niż można sobie wyobrazić. Jak zauważyło kilku programistów, funkcja ta może naprawdę zrewolucjonizować edycję wideo na smartfonach, zaczynając od iPhone’a 11. O co chodzi?

Chodzi o to, że Apple może wprowadzić w iPhone 11 funkcję, która pozwoli edytować wideo nagrane za pomocą iPhone’a 11 w czasie rzeczywistym, zmieniając tło lub eliminując obiekty na pierwszym planie – taki cyfrowy „zielony ekran” , który może pracować w czasie rzeczywistym na tle rzeczywistym lub 3D.

Technologia ta jest wynikiem pracy Spektral, firmy przejętej przez Apple w październiku 2018 r. W ten sposób sama Spektral zaprezentowała swój produkt:

Nasza pionierska i unikalna technologia oparta jest na najnowocześniejszych technikach uczenia maszynowego i wizji komputerowej. Łącząc sieci neuronowe i teorię widm graficznych z mocą obliczeniową współczesnych układów GPU, nasz silnik może przetwarzać obrazy i filmy z kamery w czasie rzeczywistym (60 FPS) bezpośrednio na urządzeniu.

To najprawdopodobniej przełoży się na możliwość edycji filmów nagranych lub przesyłanych strumieniowo w czasie rzeczywistym, z dodanymi różnymi obrazami, tłem i efektami.

Oto przykład:

Co o tym myślicie?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl