OneTech03.06.2019
iOS 13 oficjalnie zaprezentowany – oto najważniejsze zmiany

Stało się. Kilkanaście minut temu firma Apple oficjalnie zaprezentowała system iOS 13, który można uznać za jedną z najważniejszych aktualizacji systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych firmy.

Pierwszą rzeczą, którą rozpoczął Craig Federigi , tradycyjnie prezentując nową wersje iOS 13, jest szybkość.

Wraz z wydaniem aktualizacji Face ID będzie o 30% szybsze niż wcześniej. Oczywiście mówimy o istniejących modelach iPhone i iPad.

Aplikacje

W systemie iOS 13 firma Apple kontynuowało zwiększanie szybkości uruchamiania aplikacji. Dzięki wprowadzonym zmianom zaktualizowany system operacyjny pozwala programom otwierać się do dwóch razy szybciej niż w obecnej wersji systemu operacyjnego. To przełom, który będzie doskonale widoczny na przykładzie gier i ciężkich aplikacji do edycji. To nie wszystko.

Wszystkie aktualizacje programów będą „ważyły” ​​o 60% mniej niż wcześniej, a same aplikacje będą wymagały połowy miejsca na dysku – prawdziwy prezent dla właścicieli urządzeń z pamięcią wewnętrzną 16 i 32 GB.

Tryb Nocny

Tryb Nocny, czyli ciemny tryb o którym mówiło się od kilku miesięcy oficjalnie pojawił się w iOS 13. Apple nie tylko „przemalował” czarny interfejs systemu operacyjnego, ale także klawiaturę, a także wszystkie aplikacje systemowe.

Kolejną innowacją, której pojawienie się czekało na tysiące użytkowników, było pisanie na klawiaturze za pomocą „machnięcia”. Teraz możesz wpisać tekst bez zdejmowania z niego palca. Wdrożenie tej funkcji wymagało od Apple udoskonalenia algorytmów odpowiedzialnych za dane predykcyjne.

Sztuczna inteligencja

Integracja sztucznej inteligencji w iOS 13 stała się jeszcze głębsza. Dzięki niej Siri podpowie Ci słowa, a aplikacja „Przypomnienia” nauczy się na podstawie Twoich preferencji zgadnie, o której godzinie musisz ustawić konkretne przypomnienie.

Na szczególną uwagę zasługuje bezpieczeństwo. Wraz z wydaniem aktualizacji użytkownicy będą mogli używać swojego profilu Apple do logowania się do witryn podobnych do kont Google i Facebook.

Mapy Apple

W iOS 13 Apple Maps stały się jeszcze lepsze. Z map usunięta została funkcja Flyover, ale zamiast tego otrzymała tryb LookAround. W rzeczywistości są to te same widoki Google Street View, ale od Apple. Funkcja działa tylko w USA.

Technologia bezprzewodowa

Urządzenia Apple takie jak AirPods są świetne bo nie potrzebują kabli do łączenia się ze sobą lub do przesyłania ustawień, ale w iOS 13 firma poszła nawet dalej. Teraz użytkownicy mogą dzielić się ze sobą swoją muzyką. Aby to zrobić, po prostu bliż jeden iPhone lub iPad do drugiego, a muzyka z jednego urządzenia będzie odtwarzana na drugim. To samo dotyczy HomePod. To jest niesamowite!

Memoji

Zmian doczekały się także Memoji. W iOS 13 dodano nowe szczegóły, takie jak okulary, zęby, cienie, fryzury itd.

Zdjęcie i wideo

W systemie iOS 13 możliwe będzie odwracanie filmów nagranych w orientacji pionowej w celu odtwarzania w poziomie.

Ponadto Apple sfinalizowało system Live Photos. Teraz „na żywo” zdjęcia będą odtwarzane w miniaturowych podglądach. Oznacza to, że aby je wyświetlić, nie musisz nawet otwierać ich na pełnym ekranie. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe narzędzia do edycji, które zmniejszają szumy, zwiększają kontrast.

To chyba wszystkie najważniejsze zmiany jakie pojawiły się w iOS 13. Oficjalna wersja iOS 13 trafi do wszystkich użytkowników jesienią tego roku.

Więcej na temat iOS 13 dowiecie się z oficjalnej notki prasowej na stronie Appletutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl