OneTech09.09.2019
iOS 13 pokazuje, jak głośno słuchamy muzyki w słuchawkach

Do oficjalnej premiery iOS 13 pozostało już niewiele czasu, a my cały czas odkrywamy nowości jakie gigant z Cupertino dodał do najnowszej wersji iOS.

Aktualizacja zawiera wiele nowych funkcji, wśród których jest dość interesująca rzecz – kontrola hałasu. Wiele osób pobiera wszelkiego rodzaju „mierniki hałasu pro” z App Store, ale teraz nie będzie to już konieczne. W iOS 13 iPhone nauczył się rozpoznawać środowisko dźwiękowe wokół użytkownika, a także jest w stanie zaprezentować pokazać nam, kiedy słuchamy muzyki za głośno.

Kiedy zaczniesz słuchać muzyki w słuchawkach iPhone zacznie monitorować głośność w decybelach. Jak uzyskać dostęp do tych danych? Otwórz aplikację Zdrowie, wybierz Wszystkie dane medyczne, a następnie wybierz Poziom dźwięku w słuchawkach .

Tutaj możesz zobaczyć, jak głośno słuchałeś muzyki, nie tylko w dzień, ale o określonej godzinie. W iOS 13 istnieją dwie klasyfikacje poziomów dźwięku – „OK” i „Głośno”. W drugim przypadku mówimy o długotrwałym przekroczeniu głośności dźwięków powyżej 80 dB.

Również w aplikacji Health możemy zobaczyć dane dotyczące otaczającego nas hałasu – są one pobierane bezpośrednio z mikrofonu iPhone’a.

Wszystkie funkcje będą dostępne po aktualizacji do wersji iOS 13.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl