OneTech08.06.2019
iOS 13 – uaktualnienia aplikacji znikają z głównej strony App Store i zostają przeniesione w inne miejsce

iOS 13 nieco zmienił się względem iOS 12. Większość zmian jest raczej pozytywna niż negatywna, ale niektóre będą wymagały od użytkownika dostosowania się do nich. Co mam na myśli?

Na przykład właściciele iPhone SE i iPad będą musieli się nauczyć korzystać z gestów 3D Touch, które nagle stały się publiczną funkcją. Ale są też takie innowacje, które na początku mogą przestraszyć nieprzygotowanego użytkownika, na przykład brakującą sekcję z aktualizacjami z App Store.

Wraz z wydaniem iOS 13, Apple nieznacznie zmieniło układ elementów w App Store, powodując, że sekcja aktualizacji zniknęła z głównej strony katalogu. Została zastąpiona przez serwis Apple Arcade, którego wygląd spowodował wiele dyskusji w sieciach społecznościowych. Wielu użytkowników negatywnie zareagowało na przeniesienie sekcji. Gdzie zatem teraz musimy się udać, aby zaktualizować zainstalowane aplikacje?

Od teraz sekcja aktualizacji jest ukryta w ustawieniach konta. Aby się tam dostać, musisz uruchomić App Store, kliknąć ikonę profilu w prawym górnym rogu i tam właśnie znajdziecie „Dostępne aktualizacje”. To tam zebrano wszystkie programy, dla których aktualizacje są dostępne na wypadek wyłączenia funkcji automatycznej aktualizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, decyzja Apple o ukryciu sekcji aktualizacjami w ustawieniach konta jest dyskusyjna. Niezwykle ważny element App Store zniknął z głównej strony. Naszym zdaniem znacznie logiczniej byłoby opracować osobną aplikację dla Arcade i pozostawić same aktualizacje.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl