iphone13pro

iOS 15.1 wprowadza dwie nowe funkcje aparatu

System iOS 15.1 wprowadza dwie bardzo ważne funkcje do aplikacji aparat na iPhone. Jakie? Już wyjaśniamy.

Pierwsza z nich to długo oczekiwana funkcja – ProRes a druga to Automatyczne Makro. Od teraz, gdy zainstalujesz na swoim iPhone 13 Pro | iPhone 13 Pro Max system iOS 15.1 będziesz mógł wyłączyć opcję automatycznego robienia zdjęć makro, a także nagrywać filmy ProRes.

Teraz, gdy aparat iPhone’a 13 Pro chce wykonać fotografie makro, automatycznie przełącza się na moduł ultraszerokokątny, dzięki czemu użytkownik nie musi nic robić. Jeśli nie chcesz, aby tak było w najnowszej wersji systemu możesz funkcję wyłączyć.

Jak wyłączyć automatyczny tryb makro w iPhone 13 Pro

iOS 15.1 wprowadza dwie nowe funkcje aparatu ciekawostki wszystkie nowosci w ios 15.1, prores, iOS 15.1, co nowego w ios 15.1, automatyczne makro  System iOS 15.1 wprowadza dwie bardzo ważne funkcje do aplikacji aparat na iPhone. Jakie? Już wyjaśniamy. iPhone13 zdjecie

Jeśli nie chcesz, aby tryb makro włączał się automatycznie, udaj się do Ustawienia – Aparat i wyłącz opcję automatyczne makro.

iOS 15.1 wprowadza dwie nowe funkcje aparatu ciekawostki wszystkie nowosci w ios 15.1, prores, iOS 15.1, co nowego w ios 15.1, automatyczne makro  System iOS 15.1 wprowadza dwie bardzo ważne funkcje do aplikacji aparat na iPhone. Jakie? Już wyjaśniamy. makro
Automatyczne makro w iPhone 13 Pro.

Teraz aby skorzystać z nowego trybu musisz po prostu wybrać w aparacie tryb ultraszerokokątny czyli kliknąć na x0,5.

Druga nowość w to nagrywanie wideo w ProRes , czyli nagrywanie filmów o najwyższej jakości odpowiedniej do użytku profesjonalnego. Mowa o tym była podczas prezentacji na WWDC21. Dla przypomnienia dodamy, że 1 minuta wideo w ProRes 4K zajmuje aż 6 GB! Niestety urządzenia z pamięcią 128 GB mogą nagrywać wideo ProRes tylko w jakości 1080p.

iOS 15.1 wprowadza dwie nowe funkcje aparatu ciekawostki wszystkie nowosci w ios 15.1, prores, iOS 15.1, co nowego w ios 15.1, automatyczne makro  System iOS 15.1 wprowadza dwie bardzo ważne funkcje do aplikacji aparat na iPhone. Jakie? Już wyjaśniamy. prores
Apple ProRes w iOS 15.1.

Aby skorzystać z nowości musisz udać się do Ustawienia – Aparat – Formaty i na dole włączyć opcję Apple ProRes. Więcej o formacie możecie przeczytać –  ProRes zbliża się do iPhone 13 Pro. Co to jest?

Oprócz tego nowy system zawiera jeszcze kilka innych zmian, o których pisaliśmy tutaj.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry