iOS 15.2 pozwala wymienić ekran iPhone 13 nie psując Face ID ciekawostki wymiana ekranu w iPhone 13, iPhone 13, face ID  iOS 15.2 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pozwala już na wymianę ekranu iPhone 13 w nieautoryzowanym serwisie nie psując przy tym Face ID. FaceID

iOS 15.2 pozwala wymienić ekran iPhone 13 nie psując Face ID

iOS 15.2 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pozwala już na wymianę ekranu iPhone 13 w nieautoryzowanym serwisie nie psując przy tym Face ID.

Udostępniona wczoraj iOS 15.2 beta 3 umożliwia naprawę wyświetlacza bez dezaktywacji Face ID. Jak zapewne pamiętacie, do iPhone’a 13 firma Apple dodała mały mikrokontroler, który kojarzył urządzenie z jego wyświetlaczem, uniemożliwiając tym samym wymianę ekranu w nieautoryzowanych serwisach.

Tylko autoryzowani technicy pracujący dla lub z Apple mogą używać Apple Services Toolkit 2 do rejestrowania naprawy, synchronizując w ten sposób numery seryjne „iPhone’a” i wyświetlacza. Bez tego pozwolenia Face ID przestało działać po „nieoficjalnej” wymianie ekranu.

Podążając za różnymi krytykami, Apple postanowiło wreszcie prześledzić swoje kroki i wyłączyć to ograniczenie, umożliwiając tym samym wymianę wyświetlacza nawet nieautoryzowanym centrom lub bardziej doświadczonym użytkownikom. Jedynym minusem takiej wymiany jest pojawiające się powiadomienie „Nie można określić, czy wyświetlacz iPhone’a jest oryginalnym komponentem Apple. Przejdź do Ustawień, aby uzyskać więcej informacji”.

iOS 15.2 pozwala wymienić ekran iPhone 13 nie psując Face ID ciekawostki wymiana ekranu w iPhone 13, iPhone 13, face ID  iOS 15.2 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pozwala już na wymianę ekranu iPhone 13 w nieautoryzowanym serwisie nie psując przy tym Face ID. FACEID

Dla tych który pamiętają podobne alerty o nieautoryzowanej wymianie baterii pojawiają się w iOS od 2019 roku i służą do zniechęcania użytkowników do samodzielnych lub nieautoryzowanych napraw.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top