iOS 15.4 powiadomi użytkownika o śledzeniu ciekawostki sledzenie airtag, iOS 15.4  Wczoraj wieczorem firma Apple wydała iOS 15.4 beta 4 i zgodnie z obietnicą, dodała alerty zapobiegające śledzeniu dla AirTag i innych akcesoriów zgodnych z aplikacją Znajdź. AirTag 1300x700

iOS 15.4 powiadomi użytkownika o śledzeniu

Wczoraj wieczorem firma Apple wydała iOS 15.4 beta 4 i zgodnie z obietnicą, dodała alerty zapobiegające śledzeniu dla AirTag i innych akcesoriów zgodnych z aplikacją Znajdź.

W związku z licznymi problemami dotyczącymi prywatności, związanymi głównie z urządzeniem AirTag, ponieważ niektóre osoby wykorzystywały to akcesorium do śledzenia innych bez zgody, firma Apple obiecała dodać nowe alerty bezpieczeństwa w przyszłej aktualizacji systemu iOS. Teraz dowiedzieliśmy się, że system 15.4 beta 4 wprowadza te zmiany.

Podczas konfigurowania urządzenia AirTag użytkownicy będą teraz widzieć nowy komunikat, w którym będzie wyraźnie zaznaczone, że akcesorium jest powiązane z ich identyfikatorem Apple ID i zawiera ich dane osobowe. W komunikacie znalazła się także informacja o tym, że używanie AirTag do śledzenia osób bez zgody jest “przestępstwem w wielu regionach świata”.

iOS 15.4 powiadomi użytkownika o śledzeniu ciekawostki sledzenie airtag, iOS 15.4  Wczoraj wieczorem firma Apple wydała iOS 15.4 beta 4 i zgodnie z obietnicą, dodała alerty zapobiegające śledzeniu dla AirTag i innych akcesoriów zgodnych z aplikacją Znajdź. Znajdz1

Aplikacja Znajdź w najnowszej wersji beta zawiera także nowe ustawienia powiadomień (patrz wyżej), które umożliwiają użytkownikom oddzielną zmianę określonych opcji. Ponadto firma Apple wyjaśnia, jakiego typu akcesorium zostało wykryte (np. precyzując, że była to para słuchawek AirPods).

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top