iOS 15 – połączenia hotspot zabezpieczone WPA3

Połączenia Hotspot z iPhone i iPad w systemach iOS 15 i iPadOS 15 będą korzystać z protokołu bezpieczeństwa WPA3, dzięki czemu sieci te będą bezpieczniejsze.

Od jakiegoś czasu produkty Apple mają możliwość łączenia się z sieciami korzystającymi z protokołu bezpieczeństwa WPA3 ,ale do tej pory sieci Hotspot osobiste działające na urządzeniach Apple obsługiwały tylko protokół WPA2.

Sytuacja zmieni się wraz z nowymi systemami operacyjnymi iOS 15 i iPadOS 15. Protokół WPA3 został ogłoszony kilka lat temu, dokładnie w 2018 roku.

iOS 15 - połączenia hotspot zabezpieczone WPA3 polecane, ciekawostki WPA3, WPA 3, iPadOS 15, iOS 15  Połączenia Hotspot z iPhone i iPad w systemach iOS 15 i iPadOS 15 będą korzystać z protokołu bezpieczeństwa WPA3, dzięki czemu sieci te będą bezpieczniejsze. wpa3 wifi

WPA3 dodaje nowe funkcje, aby uprościć bezpieczeństwo Wi-Fi i jest ważnym ulepszeniem w stosunku do WPA2. W szczególności protokół WPA3 dodaje Simultaneous Authentication of Equals (SAE), co zapewnia użytkownikom większą ochronę przed próbami odgadnięcia hasła przez osoby trzecie.

Nowości w iOS15 i iPadOS15 o których musisz wiedzieć

Zainstaluj najnowszy system już teraz

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry