reklamy 2

iOS 15 zapyta użytkowników, czy chcą włączyć „spersonalizowane reklamy”

Wraz z wydaniem iOS 15 i iPadOS 15 firma Apple zacznie pytać użytkowników, czy chcą włączyć czy wyłączyć „spersonalizowane reklamy”. Pytanie w naszym przypadku pojawiło się w App Store.

Do tej pory spersonalizowane reklamy były domyślnie włączone. W finalnej wersji iOS 15 i iPadOS 15 się to zmieni. Jak widzicie poniżej, Apple będzie pytać użytkowników czy chcą włączyć czy wyłączyć spersonalizowane reklamy. Po wybraniu odpowiedniej opcji, preferencje będą stosowane na wszystkich urządzeniach powiązanych z Apple ID.

Reklamy spersonalizowane w iOS 15

iOS 15 zapyta użytkowników, czy chcą włączyć „spersonalizowane reklamy” ciekawostki spersonalizowane reklamy, iPadOS 15, iOS 15  Wraz z wydaniem iOS 15 i iPadOS 15 firma Apple zacznie pytać użytkowników, czy chcą włączyć czy wyłączyć „spersonalizowane reklamy”. Pytanie w naszym przypadku pojawiło się w App Store. reklamy

Ostatnio Apple wpadło w kłopoty z organami antymonopolowymi. Problemy pojawiły się po prowadzeniu opcji anty-śledzenia na iOS 14. Organy regulacyjne zauważyły, że monity blokujący śledzenie reklam pojawiały się tylko w aplikacjach innych firm, a nie w aplikacjach Apple. Być może jest to jeden z powodów, dla których iOS 15 otrzyma widoczny powyżej komunikat dla spersonalizowanych reklam.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry