ios16.1

iOS 16.1 wprowadza ustawienie blokujące irytujące powiadomienia o wklejaniu tekstu

iOS 16.1 otrzymał nową przydatną funkcję prywatności, która wymaga od aplikacji otrzymania zgody od użytkownika na dostęp do schowka iPhone’a w celu wklejenia tekstu z innych aplikacji.

W systemie iOS 16.01 pojawiła się nowa opcja, która daje użytkownikom lepszą kontrolę i elastyczność nad żądaniami uprawnień do kopiowania i wklejania, co powinno pomóc uczynić funkcję prywatności mniej irytującą. Menu nie jest wyświetlane w aplikacji, które nigdy nie żądały pozwolenia na dostęp do schowka.

Opcje wstawiania tekstu są konfigurowane dla poszczególnych aplikacji w ustawieniach iOS.

iOS 16.1 wprowadza ustawienie blokujące irytujące powiadomienia o wklejaniu tekstu ciekawostki iOS 16.1  iOS 16.1 otrzymał nową przydatną funkcję prywatności, która wymaga od aplikacji otrzymania zgody od użytkownika na dostęp do schowka iPhone'a w celu wklejenia tekstu z innych aplikacji.
 menu

Istnieją trzy opcje:

  • Zapytaj – aplikacja za każdym razem wyświetla powiadomienie i wymaga pozwolenia na wklejenie tekstu.
  • Odmów – aplikacja nie może wklejać treści z innych aplikacji.
  •  Zezwól – aplikacja będzie korzystać z zawartości schowka bez ponownej autoryzacji.

Jak wspomnieliśmy wcześniej opcja pojawia się tylko w aplikacjach, które przynajmniej raz poprosiły o pozwolenie na wklejenie tekstu. Premiera iOS 16.1 spodziewana jest pod koniec października.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
twitter 1

Za ile Elon Musk kupił Twittera?

Najbogatszy człowiek na świecie został niedawno właścicielem najbardziej wpływowej platformy informacyjnej w sieci. Dlaczego Elon Musk kupił Twittera? Co zmieni się w funkcjach działania aplikacji?

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top