ios16 1

iOS 16.2 beta 1 – co nowego? Przegląd nowości

iOS 16.2 beta 1 jest już dostępna, więc przyszedł czas na przegląd wszystkich zmian i nowości jakie pojawiły się w najnowszej becie systemu iOS.

Apple udostępniło deweloperom iOS 16.2 beta 1 i jak zwykle w tym artykule wymienimy wszystkie nowości wprowadzone w nowej wersji iOS.

Co nowego w iOS 16.2 beta 1

iOS 16.2 beta 1 - co nowego? Przegląd nowości ciekawostki iOS 16.2 beta 1 przegląd nowości, iOS 16.2 beta 1, co nowego w iOS 16.2 beta 1  iOS 16.2 beta 1 jest już dostępna, więc przyszedł czas na przegląd wszystkich zmian i nowości jakie pojawiły się w najnowszej becie systemu iOS. iOS16.2

  • Freeform

Wraz z nowymi wersjami beta systemów iOS 16.2, iPadOS 16.2 oraz macOS Ventura 13.1, Apple wprowadziło pierwszą wersję aplikacji Freeform. Jest to cyfrowa tablica o nieograniczonej wielkości, która umożliwia wspólną pracę nad tym samym projektem.

  • Obsługa wyświetlacza zewnętrznego dla Stage Manager

Wraz z nową wersją beta systemu iPadOS 16.2, Apple reaktywowało wsparcie dla zewnętrznych wyświetlaczy w iPadach z układami M1 lub M2. Obsługa zewnętrznych wyświetlaczy pozwala na korzystanie z maksymalnie ośmiu aplikacji z Stage Manager, zamiast czterech dostępnych na iPadzie.

  • Nowa architektura aplikacji Home

Związane z oprogramowaniem HomePod 16.2, iOS 16.2, iPadOS 16.2 i macOS Ventura 13.1 dodają wsparcie dla nowej architektury aplikacji Home, która pojawia się po dodaniu standardu inteligentnego domu Home Matter. Według Apple, nowa architektura jest “jeszcze bardziej wydajna i niezawodna” w sterowaniu kompatybilnymi urządzeniami.

  • Przypadkowe wezwania SOS

Wygląda na to, że Apple zbiera dane o przypadkowych połączeniach SOS. iOS 16.2 beta prosi teraz użytkowników o informację zwrotną, gdy anulują połączenie alarmowe. System wyświetla powiadomienie, które otwiera Feedback Assistant w celu wysłania do Apple danych o tym, co się wtedy działo. “Czy celowo aktywowałeś Emergency SOS na swoim iPhonie?” czytamy w komunikacie.

  • Aktualizacje oprogramowania

Apple wprowadziło drobną zmianę w sekcji Software Updates w aplikacji Settings. Tekst wersji zainstalowanego oprogramowania jest teraz bardziej pogrubiony, dzięki czemu jest bardziej oczywisty.

Więcej na temat najnowszej bety iOS dowiecie się z poniższego wideo, którego autorem jest tradycyjnie zollotech.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top